همان طور که می‌دانید انتخاب یک ایمیل در جیمیل به روش بسیار ساده‌ای امکان‌پذیر است. برای انجام این کار کافی است علامت چک‌مارک کنار عنوان ایمیل را فعال کرده سپس عملیات موردنظر خود اعم از حذف، انتقال به آرشیو، الصاق برچسب و... را روی آن اعمال کنید. حالا فرض کنید قصد دارید مجموعه‌ای از ایمیل‌های پشت سرهم را انتخاب کنید و یک عملیات خاص روی آنها انجام دهید.

مطمئنا انجام این کار از روش فوق بسیار خسته‌کننده و تکراری است؛ چراکه در برخی موارد مجبور می‌شوید 100 ایمیل پشت سرهم را انتخاب کنید و با فعال کردن چک‌مارک کنار عنوان هر ایمیل، به دفعات 100 مرتبه برای هر کاربری خسته‌کننده است. اگر شما هم بارها به این مشکل برخورد کرده‌اید و به دنبال راه‌حلی برای رفع آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم از روش زیر استفاده کنید:

1 ـ‌ ابتدا به محیط کاربری خود در سرویس جیمیل وارد شوید، سپس علامت چک‌مارک کنار عنوان اولین ایمیل موردنظر خود را فعال کنید.

2 ـ‌ حالا کلید Shift را از روی صفحه‌کلید پایین نگه داشته و علامت چک‌مارک کنار عنوان آخرین ایمیل موردنظرتان را نیز فعال کنید.

3 ـ‌ مشاهده می‌کنید تمام ایمیل‌هایی که بین اولین و آخرین ایمیل انتخابی شما قرار داشته‌اند به حالت انتخاب درآمده و می‌توانید عملیات موردنظر خود را روی آنها اعمال کنید.

منبع:jamejamonline.ir


تبلیغات