loading...

پیکان‌ها در فتوشاپ - آکا

همان‌طور که می‌دانید فتوشاپ یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش تصاویر است که امکانات مختلفی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

این نرم‌افزار قابلیت‌های زیادی را در خود جای داده است؛ اما کاربران بی‌شماری مشاهده می‌شوند با این که برخی از آنها نیز جزو کاربران حرفه‌ای فتوشاپ هستند، اما از رسم پیکان (فلش) در فتوشاپ ابراز نارضایتی می‌کنند! بسیاری از این کاربران با کمک پیکان‌های موجود در بخش Custom Shape Tool نسبت به رسم پیکان‌های مورد نظر خود اقدام می‌کنند. اگر از این ابزار استفاده کرده باشید متوجه شده‌اید این پیکان‌ها در طول و عرض مشخصی رسم می‌شوند و تغییر اندازه در آنها نیز موجب به‌هم‌ریختگی تناسب‌شان خواهد شد. رسم پیکان در فتوشاپ بسیار ساده است و شاید همین سادگی موجب شده تا کمتر کاربری به آن توجه کند. این روش در نسخه‌های مختلف فتوشاپ اعم از CS4, CS5, CS6 قابل استفاده بوده و در همگی آنها نیز یکسان است:

1ـ ابزار Line را انتخاب کنید.

2ـ از نوار ابزار به‌نمایش درآمده در بالای فتوشاپ، روی علامت پیکان کوچکی که کنار گزینه Custom Shape است، کلیک کنید. (در فتوشاپ CS6 به‌شکل یک چرخ‌دنده کوچک قابل مشاهده است)

3ـ با طی مرحله 2، پنجره Arrowheads نمایش داده می‌شود. در این پنجره گزینه‌های مختلفی وجود دارد که عبارت است از:
Start: فعال بودن آن موجب می‌شود پیکان شما از نقطه شروع رسم شود.

End: فعال بودن آن موجب می‌شود انتهای خط شما به‌صورت پیکان رسم شود.

توجه: فعال بودن هر دو گزینه موجب می‌شود خطی با دوپیکان ابتدایی و انتهایی رسم شود.

Width: میزان پهنای نوک پیکان را مشخص می‌کند.

Length: طول پیکان را مشخص می‌کند.

Concavity: میزان برگشت (فرورفتگی) لبه‌های پیکان به عقب را مشخص می‌کند.

منبع:jamejamonline.ir
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فلش انرازه در فتوشاپ , علامت فلش در فتوشاپ , فلش فتوشاپ

تبلیغات