چگونه یک عکس را درون یک نوشته فیکس کنیم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه یک عکس را درون یک نوشته فیکس کنیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


چگونه یک عکس را درون یک نوشته فیکس کنیم
,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

یکی از مهمترین قسمت های یک بنر و یا یک تصویر تبلیغاتی متن آن تصویر است. هر چقدرهم تصویر زیبا و گویا باشد باز یک نوشته می تواند آن را کاملتر کند و مخاطب  بیشتری را به سمت خودش جذب کند. اما این نوشته ویژگی های مختلفی دارد که از اندازه اش گرفته و تا رنگ آن باید با دقت خاصی انتخاب شود. مطمئنا شما نوشته ها و جمله های تبلیغاتی ای را دیده اید که به جای داشتن رنگ درونشان یک تصویر فیکس شده است که این خود یک زیبایی خاصی می دهد، و اگر شما دوست دارید که طراحان چگونه این کار را انجام می دهند با ما باشید.

 

برای این کار دو روش مختلف را بررسی می کنیم:

۱- فیکس کردن یک عکس درون تمام نوشته

۲-فیکس کردن چند عکس درون یک نوشته

 

۱- فیکس کردن یک عکس درون تمام نوشته
1- برنامه فتوشاپ را باز کنید و عکس موردنظرتان را انتخاب کنید.

 

۲-  با استفاده از منوی Window > Layers ستون لایه ها را به فتوشاپ اضافه کنید؛ مانند تصویر زیر از منوی Layer > Duplicate Layer برای اضافه‌کردن لایه‌ای با نام Background copy استفاده کنید. مجدداً با استفاده از همین گزینه یک لایه‌ی دیگر نیز ایجاد کنید. برای قرار دادن لایه جدید بین دو لایه قبلی کافی است آن را بکشید و میان دولایه قبلی رها کنید. برای سفید کردن رنگ لایه‌ی میانی ابتدا این لایه را انتخاب کنید و سپس از منوی Edit > Fill > Foreground color استفاده کنید.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۳- ابزار Text Tool را از نوار ابزار در سمت راست، اجرا کنید. حالا لایه‌ی متن روی لایه‌ی سفید میانی ایجاد شده است. اگر ترتیب لایه‌ها به گونه‌ی دیگریست، با درگ‌کردن و جابجایی مشکل را حل کنید.

 

۴- بهتر است از یک فونت ضخیم استفاده کنید که تصویر داخل متن، نمایی خوب داشته باشد. رنگ فونت هم بهتر است در تضاد با تصویر باشد تا هنگام جابجایی برای انتخاب یک موقعیت خوب، کارتان راحت‌تر شود.

 

۵- متن مورد نظر خود را تایپ کنید و با استفاده از دستور Free Transform در منوی Edit به چرخاندن و تغییر ابعاد نوشته بپردازید. می‌توان از کلید میانبر Ctrl+T هم برای اجرای این دستور استفاده کرد.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۶- ابتدا لایه‌ی Background copy را انتخاب و سپس با استفاده از منوی Layer > Create Clipping Mask کار را تکمیل کنید.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۷- ممکن است به اعمال افکت‌هایی مثل سایه، برجستگی و هایلایت نیاز داشته باشید. روی لایه‌ی نوشته راست کلیک کنید و با استفاده از اولین گزینه یعنی Blending Options، افکت‌های جالب‌تر را مطابق سلیقه‌ی خود اضافه کنید. در پایان حاصل کار خود را علاوه بر فرمت‌های رایج، به صورت psd که فایل قابل ویرایش فتوشاپ است، ذخیره کنید تا بعداً در صورت نیاز به تغییر نوشته یا عکس زیر آن، فایل‌های دیگر ایجاد کنید.

 

فیکس کردن چند عکس درون یک نوشته
روش دوم کاملاً متفاوت است؛ چرا که می‌توان چندین عکس مختلف را درون حروف مختلف جای داد.

 

۱- عکسی را که می‌خواهید به عنوان پس‌زمینه استفاده کنید را باز کنید؛ می‌توان یک فایل خالی هم ایجاد کرد که با استفاده از منوی File > New و سپس مشخص‌کردن اندازه و دیگر مشخصات، امکان‌پذیر است.

 

۲- از قسمت Tools ابزار Text را اجرا کنید و مثل قبل پس از انتخاب فونت و اندازه، اولین حرف را تایپ نمایید. پس از پایان روی علامت تیک در نوار Option کلیک کنید. برای اعمال افکت‌های دیگر، مثل قبل روی لایه‌ی نوشته راست کلیک کرده و از Blending Options استفاده کنید. پس از پایان مراحل، نوبت به کپی‌کردن لایه به عنوان حرف بعدی می‌رسد.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۳- لایه‌ی حرف اول در حال حاضر انتخاب شده است؛ اما روی این لایه در پنجره‌ی لایه‌ها، راست کلیک کنید و با استفاده از گزینه‌ی Duplicate Layer، آن را با نام دلخواه خود کپی کنید. با استفاده از کلید کنترل و درگ‌کردن، می‌توان این لایه را حرکت داد. روش دیگر این است که از نوار ابزار، ابزار Move را انتخاب و سپس لایه را درگ کنید. از هر روشی که انتخاب کرده‌اید، لایه‌ی کپی شده را حرکت بدهید چرا که دقیقاً زیر لایه‌ی قبلی قرار گرفته و نباید به این صورت کار را ادامه داد. پس از حرکت‌دادن، مجدداً روی ابزار Text کلیک کنید و جلوی اولین حرف، کلیک کنید. حرف اول را پاک کرده و دومین حرف را تایپ کنید. توجه داشته باشید که اگر در نقطه‌ی مناسب کلیک نکنید، یک لایه‌ی متن دیگر ایجاد می‌شود و لایه‌ی قبل ویرایش نخواهد شد.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

پس از پایان ویرایش لایه‌ی دوم، تیک را در نوار بالای صفحه یا Option bar بزنید.
۴- مرحله‌ی قبلی را برای تک‌تک حروف‌ تکرار کنید و در صورت نیاز با ابزار Move حروف را حرکت دهید و در موقعیت دلخواه بگذارید.

 

۵- عکسی که می‌خواهید در هر کدام از حروف قرار بگیرد را پس از انتخاب لایه‌ی حرف مورد نظر، درگ کنید و در فتوشاپ دراپ سازید. در این صورت هر عکس روی لایه‌ی حرف مورد نظر قرار می‌گیرد.

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۶- نوبت به استفاده از Clipping Mask است که کلید میانبر آن Alt+Ctrl+G می‌باشد. از منوی Layer هم می‌توان آن را پیدا کرد. روی تک‌تک لایه‌های عکس کلیک کرده و کلید میانبر را فشار دهید تا درون حروف، عکس‌ها قرار بگیرند. تمام مجموعه‌ی حروف را می‌توان روی یک عکس پس‌زمینه‌ی مناسب قرار داد. درست مثل تصویر زیر:

 

,فتوشاپ, تصویر تبلیغاتی, ساخت بنر تبلیغاتی,ترفند نرم افزار

 

۷- می‌توان پس از جابجایی تک‌تک حروف، با استفاده از علامت لینک که در پایین پنجره‌ی لایه‌ها وجود دارد، موقعیت حروف را نسبت به هم ثابت کرد تا همگی با هم حرکت کنند. علاوه بر این قبل از اینکه لایه‌های حروف به هم لینک شده باشند، می‌توان در حالتی که ابزار Move فعال است، با انتخاب چند لایه از Alignها استفاده کرد که حروف را روی یک خط افقی و عمودی و همچنین وسط‌چین قرار می‌دهند.

منبع:ariamoons.comشما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه یک عکس را درون یک نوشته فیکس کنیم شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه در فتو شاپ از علامت تیک استفاده کنیم , خالی کردن جای نوشته در عکس فوتوشاپ , درست کردن فونت فارسی در فتوشاپ 2017 , خالی کردن جای نوشته در عکس فتوشاپ , جابجایی یک حرف از متن در فتوشاپ , چگونه جلوی کپی مطلب رو بگیریم , نوشتن متن زیبا برای عکس با فتوشاپ , آموزشتکرار کردن یک متن در فتوشاپ , چگونه متن را در فتوشاپ سلکت کنیم , چگونه در فتوشاپ اکشن چیدمان , آموزش ویرایش متن در فتوشاپ , ابعاد یک عکس برای دار بنر , چگونه تصویر نوشته بسازیم , ویرایش نوشته در فتوشاپ , تغییر نوشته در فتوشاپ , ویرایش متن با فتوشاپ , سلکت نوشته در فتوشاپ , ویرایش متن در فتوشاپ , متن تیتر فتوشاب , سلکت کردن متن , سلکت کردن عکس

چگونه یک عکس را درون یک نوشته فیکس کنیم گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات