بعضی ها همیشه آیکونهای روی دسک تاپ ویندوز کامپیوترشان را بر اساس حروف الفبا (و یا جور دیگه) مرتب می کنند ولی خیلی ها مخصوصا اونها که آیکونهای زیادی روی دسک تاپ دارند وقتی جای اونها رو روی صفحه ثابت میکنند گاهی اوقات آیکون های مرتب شده موجود در Desktop به اشتباه بهم می ریزد و مرتب کردن دوباره آن ها کار دشواری است .

در ویندوز می توان به اصطلاح Desktop را قفل کرد تا ترتیب و محل قرار گرفتن آیکون ها تغییر نکند. برای انجام این کار ابتدا آیکون های خود را مرتب کنید و سپس Regedit را در منوی Run اجرا کنید. و به بخش زیر بروید:

Current version Policies Explorer HKEY-CURRENT-USERSoftwareMicrosoft Windows

یک مقدار جدید DWORD با نام Nosaresettings بسازید و مقدار آن را یک قرار دهید. از این به بعد هر بار که ویندوز را restart می کنید تنظیمات شما به حالت قبلی خود بر می گردد برای غیر فعال کردن چنین حالتی این مقدار را به صفر تغییر دهید و یا کل آن را حذف کنید.

منبع:vatandownload.com
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چرا صفحات دسکتاپ جابه جا میشوند , تنظیم ترتیب ایکون های دسکتاپ , نمایش آیکون دکستاپ ویندوز 10 , تنظیم ترتیب ایکون های دکستاپ , قفل شدن آیکون های شدن دسکتاپ , قفل کردن آیکون های دسکتاپ , جابجایی آیکون های دسکتاپ , قفل کردن آکون های دکستاپ , قفل شدن آیکون های دسکتاپ , قفل کردن آیکون دستکتاپ , آیکون های اصلی دسکتاپ , آیکون برای لاک دسکتاپ , آیکون های دسکتاپ , لاک شدن دسکتاپ

تبلیغات