افزایش سرعت کامپیوتر ازطریق تنظیم هارد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش سرعت کامپیوتر ازطریق تنظیم هارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای نرم افزارها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

افزایش سرعت کامپیوتر

ازطریق تنظیم هارد
,ترفند, قطعات کامپیوتر, سخت افزار کامپیوتر,ترفند نرم افزار


امروزه بیشتر افراد از هاردهای با ظرفیت بالا استفاده میکنند. اگر شما یک هارد درایو IDE دارید میتوانید کاری کنید که بهترین کارایی را از آن داشته باشید. همان طور که میدانید این هاردها ازدسترسی DMA پشتیبانی میکنند. DMA به هارد این امکان را میدهد که در هنگام کار با برنامه های مختلف فشار کمتری به حافظه سیستم وارد آید و قسمتی از هارد به کمک حافظه میاید. با این کار سرعت کار و کارایی هارد بسیار بالا میرود همچنین فشار وارد بر CPU را نیز کاهش میدهد.
برای فعال کردن این قسمت ابتدا وارد Device Manager شده و در لیست گزینه IDE ATA/ATAPI Controllers را انتخاب کنید.

سپس در زیر شاخه آن گزینه Primary IDE Channel را انتخاب کنید و روی آن دابل کلیک کنید. حال وارد قسمت Advanced Settings شده و در قسمت زیر آن تنظیمات Device 0 و Device 1 را مشاهده کنید.

اگر جلوی Transfer Mode عبارت PIO Only نوشته شده بود از طریق لیست کشویی آن را به DMA if available تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

حال همین مراحل را برای Secondary IDE Channel نیز تکرار کنید. سپس در صورت نیاز سیستم خود را Restart کنید.


خیلی ها فکر میکنند که با انجام همین مراحل کار تمام میشود. اما در اینجا یک نکته ظریف دیگر نیز وجود دارد که باید رعایت شود. در کانالهای IDE قسمتی وجود دارد که UDMA/66 نامیده میشود. این گزینه در حالت معمول غیر فعال است. با فعال کردن این قسمت میتوان کارایی DMA را بسیار بیشتر کرد.

برای فعال کردن این قسمت مراحل زیر را دنبال کنید :
ابتدا از طریق Run وارد Regedit شده و کلید زیر را بیابید :

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetContro lClass{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

سپس در صفحه سمت چپ به دنبال کلید EnableUDMA66 بگردید و سپس به آن مقدار 1 را اختصاص دهید. اگر وجود نداشت یک کلید از نوع DWORD به همان نام بسازید و به آن مقدار 1 را برای فعال سازی اختصاص دهید( برای غیر فعال کردن میتوانید از مقدار 0 استفاده کنید ) . فعال بودن این قسمت کارایی هارد را بسیار افزایش میدهد بنابراین توصیه میکنم حتما این کار را انجام دهید.

منبع:noorportal.net
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله افزایش سرعت کامپیوتر ازطریق تنظیم هارد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

افزایش سرعت هارد

افزایش سرعت کامپیوتر ازطریق تنظیم هارد گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات