اخبار اکاایران

سنجاق کردن پوشه‌هابه نواروظیفه ویندوز7 - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سنجاق کردن پوشه‌هابه نواروظیفه ویندوز7 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سنجاق کردن پوشه‌هابه نواروظیفه ویندوز7
,ترفند های ویندوز7, نوار وظیفه ویندوز7, پوشه‌های نواروظیفه ویندوز7,ترفند نرم افزار

یکی از امکانات ویندوز 7، پشتیبانی از قابلیت سنجاق کردن پوشه‌ها و برنامه‌ها به نواروظیفه ویندوز (Taskbar) است.

همان‌طور که می‌دانید، به‌طور پیشفرض با سنجاق کردن یک پوشه به این بخش، پوشه مورد نظر به‌طور مستقل به نوار وظیفه ویندوز سنجاق نخواهد شد و در فهرست دسترسی سریع اکسپلورر قرار می‌گیرد. در چنین حالتی برای دسترسی به محتوای پوشه ‌باید حتما به فهرست دسترسی سریع اکسپلورر مراجعه کنید! اگر دوست دارید برخلاف این حالت که به‌طور پیشفرض در ویندوز طراحی شده است، پوشه‌های خود را به‌صورت مستقیم به نوار وظیفه ویندوز سنجاق کنید، انجام این کار با روش زیر امکان‌پذیر است:

1ـ ابتدا به محل ذخیره‌سازی پوشه موردنظر در هارد‌دیسک بروید سپس کلید Shift را از روی صفحه‌کلید پایین نگه داشته و روی پوشه کلیک راست کنید.

2ـ از منوی کلیک راست، روی گزینه Copy as path کلیک کنید تا مسیر پوشه موردنظر روی هارد‌دیسک، در حافظه موقت ویندوز کپی شود.

3ـ به دسکتاپ ویندوز بروید و در بخشی خالی از آن کلیک راست کرده سپس گزینه New و در نهایت Shortcut را انتخاب کنید.

4- در کادر مربوط به مسیر میانبر موردنظر، عبارت زیر را وارد کنید: explorer folder location

توجه: به‌جای عبارت folder location باید مسیر کپی شده در مرحله 2 را وارد کنید. (برای انجام این کار می‌توانید از کلیدهای Ctrl+V کمک بگیرید.)

5ـ با کلیک روی گزینه Next و در نهایت اختصاص نام دلخواه به این میانبر، روی گزینه Finish کلیک کنید.

6- برای ایجاد تمایز میان آیکون این میانبر و برنامه اکسپلورر، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

7ـ در پنجره به‌نمایش درآمده Change Icon را برگزینید و پس از آن با کلیک روی دکمه Browse، آیکونی را به‌دلخواه خود به میانبرتان اختصاص دهید.

8ـ حالا میانبر ایجاد شده روی دسکتاپ را با ماوس بگیرید و آن را پس از کشیدن روی نوار وظیفه ویندوز رها کنید. مشاهده می‌کنید این میانبر که امکان دسترسی به پوشه دلخواه شما را فراهم می‌کند، به‌طور مستقیم و بدون نیاز به طی هیچ مرحله اضافه قابل دسترسی بوده و روی نواروظیفه ویندوز مستقر شده است.

سنجاق کردن پوشه‌هابه نواروظیفه ویندوز7 گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات