دسترسی به دسکتاپ در حالت تمام صفحه - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دسترسی به دسکتاپ در حالت تمام صفحه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

دسترسی به دسکتاپ در حالت تمام صفحه
,دسکتاپ, ویندوز 8, آموزش ویندوز 8,ترفند نرم افزار

یکی از تغییرات عمده‌ای که در ویندوز 8 به چشم می‌خورد، صفحه شروع است. این صفحه به دلایل بسیاری در این نسخه از ویندوز طراحی شده است اما مدت زمانی طول می‌کشد تا کاربران به آن عادت کنند و براحتی به استفاده از آن بپردازند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با این تغییر احساس می‌کنند، دسترسی دشوار به صفحه دسکتاپ است و این دسترسی زمانی دشوارتر می‌شود که نرم‌افزاری را به حالت تمام‌صفحه اجرا کرده باشید و در یک لحظه بخواهید مستقیما به دسکتاپ دسترسی داشته باشید. اگر این مشکل برای شما هم بارها تکرار شده است و به‌دنبال راه‌حلی برای رفع آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم یکی از سه روش زیر را مورد استفاده قرار دهید:

1‌ـ‌ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دسترسی به دسکتاپ، فشار دادن کلید windows از روی صفحه‌کلید است. با انجام این کار صفحه نرم‌افزار فعال، کمینه شده و صفحه شروع ویندوز نمایش داده می‌شود. در این صفحه می‌توانید با کلیک روی کاشی desktop، به آن دسترسی داشته باشید.

2‌ـ‌ روش دیگری که می‌تواند دسترسی به دسکتاپ را برای شما فراهم سازد، فشار دادن همزمان کلیدهای Alt + tab از روی صفحه‌کلید است. پس از انتخاب این کلیدها می‌توانید با هر بار فشار دادن کلیک Tab، میان پنجره‌های فعال حرکت کنید تا زمانی که به Desktop برسید. هنگامی که این گزینه انتخاب شد، کلیدها را رها کرده و از دسکتاپ استفاده کنید.

3‌ـ‌ روش سوم برای دسترسی سریع به دسکتاپ نیز انتخاب همزمان کلیدهای Windows + Tab است. با انتخاب همزمان این کلیدها، تصاویر بندانگشتی نرم‌افزارهای فعال به‌نمایش درآمده و می‌توانید با هربار فشار دادن و رها‌کردن کلید Alt میان آنها حرکت کنید. در نهایت روی گزینه Desktop هر دو کلید را رها کرده و به استفاده از دسکتاپ بپردازید.

دسترسی به دسکتاپ در حالت تمام صفحه گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات