گویا آی تی: حجم فایل های PDF بسته به تعداد صفحات و تصاویری که در آنها موجود است می تواند از چند کیلوبایت تا چند مگابایت افزایش یابد. حتی قضیه زمانی بدتر می شود که از تصاویر بهینه سازی نشده در فایل های PDF استفاده شود. در هر صورت بهتر است که حجم فایل های PDF را تا آنجا که می توانیم کاهش دهیم. مخصوصا اگر می خواهید یک PDF پرطرفدار را روی وبسایت تان قرار دهید و نگران مسئله پهنای باند وبسایت تان هستید. یا اینکه قصد دارید این فایل را برای تعداد زیادی از همکاران تان به صورت خصوصی ارسال کنید.

برای

کاهش حجم

کاهش حجم فایل های pdf pdf,کاهش حجم,pdf compressor


اکثر برنامه هایی که فشرده سازی داکیومنت ها مثل فایل های Word، Power Point یا PDF را انجام می دهند از طریق کاهش کیفیت تصاویر موجود در فایل PDF این کار را انجام می دهند. برنامه Free PDF Compressor نیز از این قاعده مستثنا نیست. برای شروع کار بهتر است از لینک پایان مطلب این برنامه را دریافت کرده و نصب کنید. پس از نصب برنامه با یک محیط ساده روبرو خواهید شد.

ابتدا فایل PDF که می خواهید فشرده کنید را از درون برنامه انتخاب نمایید. سپس یکی از روش های فشرده سازی را انتخاب کنید. این برنامه می تواند دست شما را در انتخاب باز بگذارد. یعنی اینکه می توانید کیفیت تصاویر را بسته به نیازتان انتخاب نمایید. مثلا اگر صرفا می خواهید یک فایل PDF که تصاویر موجود در آن از لحاظ کیفیت اهمیت زیادی ندارد را فشرده سازی کنید می توانید از گزینه اول یعنی Screen استفاده کنید. اما اگر می خواهید یک فایل PDF را برای پرینت آماده کنید بهتر است حالت Printer را انتخاب نمایید تا کیفیت تصاویر بالاتر بروند. در انتهای هر گزینه نیز می توانید میزان کیفیت نهایی تصاویر پس از فشرده سازی را بر حسب dpi مشاهده کنید.

ما یک تست سریع بر روی یک فایل PDF با حجم ۳۴۶ کیلوبایت انجام دادیم. با استفاده از حالت فشرده سازی Screen، حجم فایل به ۲۳۷ کیلوبایت کاهش یافت و در حالت Prepress نیز به حجم ۲۸۱ کیلوبایت رسیدیم. در نظر داشته باشید که فایل مورد استفاده ما دارای تصاویر سیاه و سفید بود و این مسئله مسلما برای تصاویر رنگی متفاوت خواهد بود.

استفاده از برنامه بسیار ساده است. هر چند که مشکلاتی نیز وجود دارد. مثلا اینکه نمی توانید در آن واحد چند فایل را فشرده سازی کنید و باید این کا را یک به یک انجام دهید.

جمع بندی

در صورتی که می خواهید از یک برنامه ساده، سریع و البته رایگان برای کاهش حجم فایل های PDFتان استفاده کنید، Free PDF Compressor از بهترین گزینه ها است. البته باز هم محدودیت هایی مثل فشرده سازی فقط یک فایل در آن واحد وجود دارد ولی در کل می توان برای کارهای جزئی از این برنامه استفاده نمود.

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اموز شکم حجم کردن ویدو بدون افت کیقیت , چگونه حجم عکس را در فتوشاپ کاهش دهیم , کم کردن حجم اطلاعات گوشی آیفون , کاهش حجم گروهی تصاویردر فتوشاپ , بهترین نرم افزار کاهش حجم عکس , کم کردن حجم عکس برای اینترنت , نرم افزار كم كردن حجم عکس , کم کردن حجم فایل پی دی اف , کم کردن حجم موزیک آنلاین , كم كردن حجم فايلهاي pdf , كم كردن حجم آهنگ آنلاين , ترفند کم کردن حجم پیتزا , کاهش حجم ویندوز نصب شده , نرم افزار کاهش حجم صدا , کم حجم کردن فایل pdf , كم حجم كردن فايل pdf , کم کردن حجم فایل pdf , کم کردن حجم پی دی اف , کم حجم کردن پی دی اف , کاهش حجم آهنگ آنلاین , فشرده سازی فایل pdf , تغییر سایز صفحه pdf , کم کردن حجم بنر swf , كم كردن حجم فايل , کم کردن حجم وویس , كم كردن حجم pdf , کم کردن dpi عکس , كم كردن حجم صدا , تغییر سایز pdf

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات