کلید میانبر برای بازگشت پی‌در‌پی در فتوشاپ

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کلید میانبر برای بازگشت پی‌در‌پی در فتوشاپ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

آموزش فتوشاپ, کلیدهای میانبر فتوشاپ

 

بسیاری از کاربران سطح متوسط رایانه با کلیدهای میانبر در نرم‌افزارها آشنایی دارند. یکی از عمومی‌ترین این کلیدها نیز Ctrl + Z است که در بسیاری از برنامه‌ها برای بازگشت به عقب به‌کار می‌رود. اگر با نرم‌افزار فتوشاپ کار کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که این کلید در فتوشاپ عمل بازگشت و حرکت به جلو را انجام می‌دهد. به‌طوری‌که با یک‌بار فشار این کلیدها یک مرحله به عقب برمی‌گردید و با فشار مجدد آن، یک مرحله به جلو رفته و به عبارت دیگر به همان حالت اولیه بازخواهید گشت! اگر در این نرم‌افزار بخواهید چند مرحله و به‌صورت پشت سرهم به عقب برگردید، ‌باید از گزینه step backward کمک بگیرید که کلیدهای میانبر برای استفاده از آن Ctrl + Alt + Z است. در صورتی‌که اصرار دارید از همان کلیدهای Ctrl + Z استفاده کنید، اما به‌جای یک مرحله به عقب و یک مرحله به جلو، به‌صورت پی‌در‌پی به سمت عقب حرکت کنید،باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 

سیستم‌عامل ویندوز

1ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا کنید.

 

2ـ به منوی Edit رفته و گزینه Keyboard Shortcuts را کلیک کنید. (از کلیدهای میانبر Alt + Shift + Ctrl + K نیز می‌توانید کمک بگیرید)

 

3ـ در پنجره ‌به‌نمایش درآمده روی Edit کلیک کنید تا فهرست میانبرهای موجود نمایش داده شود. از فهرست به‌نمایش درآمده Step Backwards را انتخاب کرده و کلیدهای Ctrl + Z را از روی صفحه‌کلید فشار دهید.

 

4ـ در این مرحله پیغام هشداری را مشاهده می‌کنید که به شما اطلاع می‌دهد به علت وجود کلید میانبر تکراری، میانبر قبلی از کار افتاده و میانبر جدید فعال می‌شود. با کلیک روی گزینه Accept and Go to Conflict مراحل کار را دنبال کنید.

 

5ـ در نهایت برای اعمال تغییرات روی OK کلیک کنید.

 

توجه: برای برگرداندن کلیدهای میانبر به حالت اولیه ‌باید مجددا به پنجره Keyboard shortcuts بروید و از بخش Set، گزینه Photoshop Defaults را انتخاب کنید.

 

سیستم‌عامل مک

در فتوشاپ نسخه مک کلید میانبری که برای بازگشت پی‌در‌پی تعریف شده option+command+Z است که با طی مراحل زیر این کلید را نیز به command+Z تغییر خواهیم داد:

 

1ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا کنید.

 

2ـ از منوی Edit گزینه Keyboard Shortcuts را انتخاب کنید (از کلیدهای ترکیبی option+shift+command+K نیز می‌توانید استفاده کنید)

 

3ـ گزینه Step Backwards را انتخاب کرده و آن را به command+Z تغییر دهید.

 

4ـ با کلیک روی گزینه Accept and Go to Conflict تغییرات را تایید کرده و به استفاده از میانبرهای جدید بپردازید.

منبع: بیتوته

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کلید میانبر برای بازگشت پی‌در‌پی در فتوشاپ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه فایل اشتباه بسته شده در فوتوشاپ را باز کنیم , چگونه فایل اشتباه بسته شده در فتوشاپ را باز کنیم , بازگرداندن تنظیمات فتوشاپ به حالت اولیه , کلیدهای میانبر در ویرایشگر ویندوزcrtl z , آموزش تغییر حالت های نمایش در فتوشاپ , آموزش روشن کردن کامپیوتر با کی بورد , چگونه اس ام اس پاک شده را برگردانیم , میانبر های صفحه کلید برنامه نقاشی , برگردانندن اپشن در برنامه فتوشاپ , کلیدهای ترکیبی رفتن به جلو و عقب , براش برگشت به عقب در فتوشاپ cc16 , اوردن قسمت history در photoshop , آموزش عقب گرداندن مراحل فتوشاپ , برگرداندن تنظیمات اولیه فتوشاپ , بازگشت به مراحل قبل در فتوشاپ , آموزش برگشت به عقب در فتوشاپ , برگشت ب مرحله قبل در فتوشاپ , آموزش برگشتن فتوشاپ به عقب , افزایش control z در فتوشاپ , برگشت به مرحلخ قبل فوتوشاپ , ساختن حالت لود با فوتوشاپ , دکمه ترکیبی برای ادیت عکس , کلیدهای میانبر در فتوشاپ , چند مرحله قبل در فتوشاپ , نمایش هیستوری در فتوشاپ , به عقب برگشتن در فتوشاپ , برگشت به عقب در فتوشاپ , برگرداندن پروژه فتوشاپ , دستور بازگشت در فتوشاپ , میانبر ذربین با کیبورد , کلید های میانبر فتوشاپ , آموزش عقب بردن فتوشاپ , بازگشت تنظیمات فتوشاپ , نمایش گرید در فتوشاپ , برگشتن به عقب فتوشاپ , روش آندو در فتوشاپ , کلید میانبر فتوشاپ , کلید ای میانبر web , بک زدن در فتوشاپ , بازگشت در فتوشاپ , زوم کردن در ps , فتو کروم چیست , برگشت به عقب , کلید فتوشاپ , بای بک چیست , کد میانبر , برگشتن به

کلید میانبر برای بازگشت پی‌در‌پی در فتوشاپ گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات