چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟ امنیت در اینترنت

چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟ امنیت در اینترنت

آکاایران: چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟

آکاایران: چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟

 امنیت در خرید اینترنتی

امنیت در خرید اینترنتی

یکی از سئوالاتی که ممکن است برای شما که قصد انجام خرید اینترنتی و یا استفاده از یک وب سایت را دارید پیش آید این است که چگونه می توانم به این وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی اعتماد کنم؟ آیا با اطمینان و امنیت می توانم اطلاعات کارت، رمز عبور و یا حتی اطلاعات و عکس های شخصی خود را در داخل این سایت استفاده کنم ؟ آیا در هنگام وارد کردن اطلاعات، داده های من را کسی دیگر نمی تواند رصد کند؟ در ادامه به موضوع امنیت در خرید اینترنتی می پردازیم.

این ها سئوالاتی هستند که سعی می کنم در اینجا به آن ها پاسخ دهم

اولین مسئله ای که شما میبایست برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی به آن دقت کنید داشتن نماد اعتماد الکترونیک است و میبایست با کلیک روی این نماد وضعیت و اعتبار آن را بررسی نمائید. البته این نماد به خیلی از سایت ها فاقد اینکه اعتبار و شهرت آنها دقیقا مورد بررسی قرارگرفته باشد اعطا می شود. پس داشتن نماد اعتماد تنها یکی از شاخصه های شما برای اعتماد به آن وب سایت و یا فروشگاه آنلاین است. زیرا برای اعطای نماد اعتماد هرگز محصولات آن فروشگاه مورد بررسی قرار نمی گیرد تا از اصالت آن ها اطمینان حاصل شود. همچنین نکات امنیتی سایت نیز به درستی بررسی نمی شوند.

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن برای خرید و یا استفاده از یک سایت دقت کنید داشتن گواهی نامه امنیتی است. امروزه گواهینامه های امنیتی برای سایت ها از طریق شرکت های مختلفی صادر میشود. یکی از معتبرترین این نوع گواهینامه ها SSL  و یا Secure Sockets Layer Certificate میباشد. داشتن این نوع گواهینامه امنیتی به کاربران این اطمینان خاطر را می دهد که اطلاعات آن ها در هنگام ارسال به آن سایت و یا وصل شدن به درگاه پرداخت بصورت رمزگذاری شده ارسال می شود و احتمال نشت اطلاعات از طریق این سایت بسیار کم می باشد.

اما برای اینکه بدانید آیا یک سایت خدماتی، شبکه اجتماعی و یا فروشگاه آنلاین این نوع گواهینامه را دارد یا خیر میبایست به آدرس بار مرورگر خود نگاه کنید. اگر پیشوند دامین آن سایت https:// باشد به این معنی است که سایت مربوطه از این پروتکل استفاده کرده و شما با خیالی آسوده تر می توانید به آن سایت اطمینان کنید و در غیر این صورت شما بهتر است در آن فعالیتی نداشته باشید. امروزه حتی گوگل نیز به سایت ها فشار می آورد تا از این پروتکل برای رمزگذاری داده ها استفاده نمایند.

یکی دیگر از موضوعاتی که شما باید حتما به آن دقت کنید استفاده از آنتی ویروس و یا اینترنت سکیوریتی معتبر و مناسب برروی رایانه، موبایل و یا تبلت خود است. آنتی ویروسی که از بانکداری اینترنتی پشتیبانی کند و شما را از تهدیدات جاسوسی در امان نگاه دارد. آنتی ویروس ها نقش بسیار مهمی در امنیت اطلاعات آنلاین شما بازی می کنند که به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیرید. 

البته مواردی که در اینجا ذکر شد همگی برای کم کردن ریسک سرقت اطلاعات و یا هک شدن می باشد و هرگز امنیت شما را بصورت قطعی تضمین نمی کند. اینها مسائل ابتدایی برای روبرو شدن با بخشی از پدیده فضای مجازی یا اینترنت است.         

===========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

 وبسایت معتبر

خرید اینترنتی امن

دانلود رایگان آنتی ویروس F-Secure لایسنس

 خرید اینترنتی امن

وبسایت معتبر

پژوهشگران آلمانی: حتا اگر تاریخچه وب گردی خود را پاک کنید بازهم ردیابی می شوید!

چگونه خرید اینترنتی مطمئنی داشته باشیم؟ امنیت در اینترنت

افراد موفق و باهوش به این 6 دلیل شکست می خوردند

 امنیت در خرید اینترنتی

به هکرها اجازه ندهید وای فای خانه شما را به سرقت ببرند!

برچسب: 

  • امنیت در اینترنت - خرید اینترنتی امن - وبسایت معتبر - امنیت در خرید اینترنتی

افزودن دیدگاه نوین

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات