loading...

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

آکاایران: جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

آکاایران: بیگانه ای پرسه می زند

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند
جان مکافی یکی از شناخته شده ترین نام ها در حوزه امنیت سایبری است. سایت نیوزویک چندی پیش با جان مکافی در ارتباط با محصول جدیدی که قرار است این کارشناس امنیتی آن را طراحی کند گفت وگو کرد. مکافی در آن مصاحبه گفت: «زمانی که درباره یک گوشی هوشمند صحبت می کنید، در واقع درباره محصولی صحبت می کنید که به معنای واقعی کلمه باید خصوصی باشد.» مکافی در نظر دارد در سال جاری میلادی اولین گوشی هوشمندی که به گفته خود ایمن ترین گوشی جهان است را به بازار عرضه کند.

 او که هم اکنون مدیریت شرکت امنیتی MGT را بر عهده دارد، درباره تعدادی از قابلیت های منحصر به فرد گوشی نوین خود صحبت کرد. گوشی هوشمندی که Privacy Phone نام دارد. او در مصاحبه ای که انجام داد چنین گفت: «ساخت این گوشی هزینه زیادی به همراه داشته است. دو شرکت MGT و Nordic IT Association سرمایه گذاری های کلانی در این ارتباط انجام داده اند. ما در نظر داریم در سال جاری میلادی این محصول را روانه بازار کنیم. طیف گسترده ای از سوئیچ ها در پشت بدنه این گوشی هوشمند قرار گرفته اند. این کلیدها به کاربران اجازه می دهند اجزای فیزیکی همچون باتری گوشی، آنتن های وای فای، بلوتوث و سامانه موقعیت یاب جهانی یا حتی دوربین و میکروفون را از دستگاه جدا کنند. این گوشی به گونه ای طراحی شده است که نه تنها به اپراتورهای تلفن همراه اجازه رهگیری آن را نمی دهد، بلکه امکان استراق سمع و شنود مکالمات آن امکان پذیر نیست. زمانی که کاربر تصمیم می گیرد به فضای سایبری وارد شده و جست وجوی آنلاینی را در ارتباط با اطلاعات مورد نظر خود انجام دهد، قادر خواهد بود فاقد آنکه هویتش فاش شود این کار را انجام دهد. مشخصات و جزئیات دقیق این گوشی هوشمند درست یک هفته پیش از آنکه به بازار عرضه شود، در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.»

قرار است گوشی هوشمند مکافی به قیمت 1100 دلار به بازار عرضه شود. البته گفته شده است این گوشی به دلیل قیمت بالایی که دارد برای کاربران تجاری و سازمان ها مناسب تر خواهد بود. این گونه به نظر می رسد که گوشی هوشمند مکافی قادر خواهد بود تا حدود زیادی مانع جاسوسان صنعتی شود. مکافی می گوید: «با توجه به اطلاعات و اخباری که در ارتباط با شنود مکالمات منتشر شده است، به احتمال زیاد کاربران ترغیب خواهند شد برای حفظ حریم خصوصی خود این گوشی هوشمند را خریداری کنند.»
امیت ستی مشاور ارشد شرکت سینوپسیس می گوید: «همواره بخش مشخصی از بازار به دنبال چنین ابزارهایی هستند. ابزارهایی که از اطلاعات و مکالمات آن ها به شکل ایمنی محافظت کند. اما در طرف دیگر کاربران عادی قرار دارند. این افراد عمدتاً ترجیح می دهند به شکل ساده ای به بخشی از قابلیت های دستگاه دسترسی دارا باشند. برای این گونه افراد امنیت و حریم خصوصی در جایگاه بعدی قرار دارد. در عصری که بسیاری از مردم به شکل کاملاً آگاه اطلاعات بسیاری را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، به کارگیری ساده یک محصول در درجه اول توجه آن ها قرار دارد. به همین دلیل پیش بینی من این است که استقبال گسترده ای از گوشی هوشمند مکافی به عمل نخواهد آمد، زیرا تمرکز اصلی این گوشی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت بوده است.»

کایل ویلهویت پژوهشگر ارشد امنیتی شرکت دامین تولز در این ارتباط گفته است: «بی شک کارشناسان حوزه امنیت از شنیدن این خبر که گوشی هوشمندی در حال طراحی است که تمرکزش بر حفظ حریم خصوصی است خوشحال می شوند. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که با شدت یافتن نفوذ به دستگاه های هوشمند، امنیت و حفظ حریم خصوصی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. من همواره از دستگاه هایی که دو عامل امنیت و حفظ حریم خصوصی در آن ها به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته اند حمایت می کنم. اما این نکته را فراموش نکنید که برای طراحی یک محصول کاملاً ایمن باید عوامل مجازی و فیزیکی توأمان با یکدیگر مورد توجه قرار گیرند. به همین دلیل کنجکاو هستم گوشی طراحی شده مکافی را مشاهده کنم.»

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

به گزارش آکاایران: در همین ارتباط، مکافی یک عکس اولیه از گوشی Privacy Phone منتشر کرد. مکافی در پایین تصویری که منتشر کرده توضیحی با این مضمون را قرار داده است: «سخت افزار یکی از مهم ترین مؤلفه هایی است که امنیت گوشی های هوشمند را تضمین می کند. با این حال، به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزار نیز نقش کلیدی در این زمینه داشته و در صورت ضعیف بودن باعث به وجود آمدن نقض داده ای می شود.» نسل اول این گوشی قرار است در سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار گیرد. مکافی گفته است کار روی نسل دوم این گوشی که قرار است تابستان سال آینده میلادی (2018) به بازار عرضه شود را آغاز کرده است.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

نگاهی به مشخصات اولین روتر اختصاصی بازی ایسوس

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

مایکروسافت در پی شکایت کسپرسکی ضدویروس ویندوز 10 را غیرفعال کرد

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

کدامیک از استانداردهای امنیتی از وای فای ما بهتر محافظت می کنند؟

جان مکافی می خواهد امن ترین گوشی همراه جهان را طراحی کند

سازمان سیا سال ها است که روترهای مردم را هک می کند

برچسب: 

  • جان مکافی - امن ترین گوشی همراه - MGT - Privacy Phone

افزودن دیدگاه نوین

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات