loading...

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

آکاایران: نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

آکاایران: نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور
به تازگی محققان یک آسیب پذیری امنیتی در پورت های USB یافته اند که امکان سرقت گسترده اطلاعات کاربران را در اختیار مهاجمان قرار می دهد. آنها دریافته اند که اطلاعات از یک پورت به پورت های مجاور نشت می کند!

USB یکی از رابط های رایج اتصال ابزارهای مختلف به رایانه است.  از حافظه فلش گرفته تا صفحه کلید و کارت خوان و  اسکنر اثرانگشت از طریق پورت USB به رایانه متصل می شوند و  حتی برخی از کاربران ترجیح می دهند بجای استفاده از نمونه های بی سیم این ابزارها، آن ها را از طریق این پورت به رایانه متصل کنند.

محققان دانشگاه آدلاید استرالیا با بررسی بیش از پنجاه رایانه و هاب USB مختلف دریافته اند که در بیش از 90 درصد آن ها اطلاعات از طریق پورت USB نشت می کند بطوریکه یک مهاجم می تواند با اتصال ابزار جاسوسی به پورت مجاور، این اطلاعات را جمع آوری کند. به گفته این محققان بسیاری از مردم بر این باورند چون در اتصال USB  یک مسیر تبادل وجود دارد، اطلاعات با امنیت کامل رد و بدل می شوند که این باور اشتباهی است. بطوریکه اگر یک دستگاه جاسوسی که ویژه این کار ساخته شده است یا حتی ابزارهای معمولی مثل صفحه کلید که در آن به منظور جاسوسی  تغییراتی ایجاد شده به پورت های مجاور پورتی که ما از آن استفاده می کنیم متصل شده باشند امکان سرقت اطلاعات را فراهم خواهد کرد. در این صورت مهاجمان به سادگی خواهند توانست بطور مثال اطلاعاتی که تایپ می کنیم را سرقت کنند. به گفته دکتر Yuval Yarom سرپرست این تحقیق: « الکتریسیته نظیر آبی که در لوله ها جریان می یابد، در مسیرها هدایت می شود و ممکن است در بخش هایی از مسیر نشتی وجود داشته باشد. ما دراین تحقیق نشان دادیم که می توان تغییرات ولتاژ خطوط داده پورت های USB را از پورت های مجاوری که روی همان هاب USB هستند رصد کرد». باید به این نکته مهم توجه داشت که نمی توان به سادگی وجود چنین ابزارهای مهاجمی را تشخیص داد و اینکار حتی برای افراد کارآزموده هم دشوار است. دکتر Yarom هشدار می دهد که مردم نباید هر ابزاری را به پورت USB متصل کنند مگر اینکه به آن اطمینان کامل دارا باشند.

 

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

سرعت USB به دو برابر افزایش یافت

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

7 پروژه برتر اینترنت اشیای تحت لینوکس

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

Tinker Board ایسوس، رقیبی برای رزبری پای

نشت اطلاعات پورت USB به پورت های مجاور

رقیب نوین رزبری پای بزرگتر اما انعطاف پذیرتر

منبع: 

دانشگاه آدِلاید

برچسب: 

  • نشت اطلاعات از یو اس بی - نشت اطلاعات از USB - سرقت اطلاعات از یو اس بی - پورت مجاور - جمع آوری اطلاعات از پورت مجاور

افزودن دیدگاه نوین

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات