loading...

رمز عبور

آکاایران: آموزش ورود به ویندوز 7 با تغییر رمز عبور مدیر سیستم (Admin)

آکاایران: وقتی رمز عبور ویندوز را فراموش کرده اید...

آموزش ورود به ویندوز 7 با تغییر رمز عبور مدیر سیستم (Admin)

رمز عبور
فاقد تردید برای شما هم پیش آمده که کلمه عبور مدیر سیستم (Admin) را فراموش کرده و ورود به ویندوز برایتان امکان پذیر نیست. با این آموزش و تغییر رمز عبور، می توانید به راحتی وارد ویندوز 7 شوید؛ حتی اگر رمز عبور را فراموش کرده یا حساب کاربری دیگری وجود نداشته باشد. هرچند این راهکار تمامی موارد امنیتی را به چالش می کشاند؛ اما مایکروسافت بی شک دلایل قانونی کافی را برای امکان تغییر رمز عبور در ویندوز لحاظ کرده است. به همین دلیل "رمزنگاری داده ها و اطلاعات هارددیسک" امری اجتناب ناپذیر و ضروری است و حتی در صورت سوء استفاده از این راهکار آموزشی، امکان رویت و سرقت اطلاعات کاربران منتفی خواهد شد.

ابتدا شما به یک DVD یا CD تعمیر ویندوز 7 نیاز دارید. از محیط بایوس، شیوه بوت ویندوز را بر روی DVD قرار داده و با فشردن کلید F10، تنظیمات را ذخیره کنید تا سیستم از روی DVD تعمیر ویندوز اجرا شود. با فشردن هر کلیدی از روی کیبورد، به صفحه گزینه های بازیابی سیستم (System Recovery Options) وارد شوید. حال مراحل زیر را دنبال کنید:

- پارتیشنی که ویندوز بر روی آن نصب شده را انتخاب کرده و کلید Next را بفشارید.

رمز عبور

- در صفحه بعد، بر روی کلید Command Prompt کلیک کنید.

- پس از بازشدن صفحه CP، هر کد را در یک خط وارد کرده و با فشردن کلید Enter و رفتن به خط بعدی، کد دوم ، سوم و ... را وارد کنید. به جای حرف X، نام درایوی که ویندوز بر روی آن نصب شده است (مثلاً درایو C یا D) را وارد کنید:

x:

cd windowssystem32

ren utilman.exe utilhold.exe

copy cmd.exe utilman.exe

exit

 

- حال DVD را از دیسک خوان خارج کرده و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

- در صفحه ورود، بر روی کلید Ease of access در گوشه سمت چپ کلیک کنید تا وارد صفحه Command Prompt شوید.

- نام عبور کاربری و رمز عبور نوین خود را وارد کنید.

- صفحه Command Prompt را بسته و با رمز عبور نوین، وارد ویندوز شوید.

.

منبع : shabakeh-mag.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تغییر رمز ورودی کامپیوتر

تبلیغات