loading...

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

آکاایران: چه کسی به وای فای من نفوذ کرده است؟

آکاایران: ابزار شناسایی سارقان شبکه‎های بی‎سیم خانگی

چه کسی به وای فای من نفوذ کرده است؟

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟
همه ما می‎دانیم که این روزها هر کسی می‎تواند مبادرت به هک کردن کلمه عبور شبکه وای فای ما کند. اصلی‎ترین عامل پیشگیرانه در این زمینه انتخاب یک کلمه عبور پیچیده و غیرقابل حدس زدن است. اما بعضی اوقات اگر پسورد انتخابی شما ضعیف باشد یا هکری که شما را مورد هدف قرار داده، قدرتمند باشد ممکن است کلمه عبور شبکه وای فای شما هک شود. حالا در چنین شرایطی چه باید کرد؟ اول از همه، باید کلمه عبور را تغییر داد و برای جلوگیری از نفوذهای بعدی کار دوم این است که فرد نفوذی را شناسایی کنید.

توصیه ما به شما این است که همیشه دستگاه‎های متصل به شبکه وای فای خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که دستگاه ناشناسی به شبکه شما متصل نشده باشد. اغلب سارقان وای فای سرعت اتصال شما به اینترنت را کم می‎کنند و شما با کند شدن بیش از اندازه سرعت ارتباطی خود به این مشکل پی خواهید برد. با استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن‎های معرفی شده در ادامه، روی رایانه شخصی یا موبایل خود ببینید چه تعداد دستگاه به شبکه وای فای شما متصل شده است:

Who’s On My WiFi؛ شناسایی دستگاه‎های متصل به وای فای

Who’s On My WiFi یک نرم افزار رایگان است که قابلیت‎های بسیار زیادی دارد. با این نرم افزار شما می‎توانید به راحتی تعداد دستگاه‎هایی را که در حال حاضر به شبکه وای فای شما متصل شده‎اند را شناسایی کنید. شما می‎توانید آدرس ای‎پی، آدرس مک و نام دستگاه متصل شده را مشاهده کنید. برای بهره‎مندی از قابلیت‎های این نرم افزار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. نسخه ویندوز نرم افزار Who’s On My WiFi را دانلود و روی رایانه خود نصب کنید.
  2. زمان نصب نرم افزار تمام مراحل را با دقت دنبال کنید.
  3. بعد از نصب و اجرای برنامه روی دکمه Scan Now کلیک کنید تا نام تمام دستگاه‎های متصل به شبکه (موبایل یا رایانه) در فهرست مربوطه به نمایش گذاشته شود.

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

توجه داشته باشید که هر زمان که یک دستگاه نوین به شبکه وای فای شما متصل می‎شود این نرم افزار شما را از طریق یک اعلامیه در ویندوز مطلع می‎کند. Who’s On My Wifi با وجود رایگان بودن از هیچ گونه روش تبلیغاتی استفاده نمی‎کند و شما به راحتی می‎توانید از مزایای آن بهره‎مند شوید.

WiFi Guard؛ شناسایی افرادی که از وای‎فای استفاده می‎کنند

این نرم افزار برای هر دو پلتفرم ویندوز و مک قابل دسترس است. این نرم افزار نیز شبیه به Who’s On My Wifi عمل می‎کند و بهترین روش جایگزین برای مشاهده کسانی است که به شبکه وای فای شما متصل می‎شوند.

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

شما می‎توانید نسخه ویندوز و مک نرم افزار WiFiGuard را از سایت رسمی‎ آن دانلود کنید.

شناسایی نفوذکنندگان روی موبایل

اپلیکیشن Who is on My WiFi را از Google Play یا itunes دانلود کنید. با این اپلیکیشن شما می‎توانید تعداد دستگاه‎های حال حاضر متصل به شبکه وای فای خود را شناسایی کنید.

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

Fing نیز یک اپلیکیشن مفید دیگر برای شناسایی کسانی است که به شبکه وای فای شما متصل شده‎اند. این اپلیکیشن در مقایسه با اپلیکیشن قبلی از قابلیت‎های پیشرفته بسیار بیشتری برخوردار است. شما می‎توانید اطلاعات بسیار زیادی از دستگاه‎های متصل به شبکه از قبیل آدرس ای‎پی، آدرس مک، نام سازنده، نام دستگاه و خیلی اطلاعات دیگر را به دست آورید.

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

دانلود از Google Play
دانلود از itunes

حالا که با روش شناسایی سارقین شبکه وای فای خود آشنا شده‎اید، راحت‎تر می‎توانید امنیت شبکه وای فای خود را تامین کنید. فراموش نکنید که اولین و مهم‎ترین روش پیشگیری از سرقت انتخاب یک کلمه عبور سخت و پیچیده است.

===========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

11 نکته امنیتی وای فای برای مسافران نوروزی

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

چگونه رمز عبور وای فای خودمان را پیدا کنیم

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

این 5 عامل باورنکردنی سرعت وای فای شما را پایین می آورند

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

وای فای را فراموش کنید؛ به استقبال لای فای بروید!

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

رفع عیب مشکلات وای فای پس از سوییچ به iOS 9

چه کسی به وای‎فای من نفوذ کرده است؟

دوربین های قدرتمند فوجی فیلم با وای فای توکار + تصویر

پریز هوشمندی که همه مشکلات وای فای را حل می کند

نانوچیپ ستی که سرعت وای فای را دو برابر می کند

وای فای امن فاقد نیاز به رمزعبور

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات