loading...

کاربران ویندوز این وصله ها را نصب کنند تا هک نشوند + لینک دانلود

آکاایران: کاربران ویندوز این وصله ها را نصب کنند تا هک نشوند + لینک دانلود

آکاایران: ترمیم رخنه های بحرانی

کاربران ویندوز این وصله ها را نصب کنند تا هک نشوند + لینک دانلود

کاربران ویندوز این وصله ها را نصب کنند تا هک نشوند + لینک دانلود
مایکروسافت 12 بولتن امنیتی را برای ترمیم ده ها آسیب پذیری در محصولات ویندوز، ویندوز سرور، اینترنت اکسپلورر، آفیس و سایر محصولاتش ارائه کرد. وصله های ارائه شده از سوی مایکروسافت رخنه های امنیتی بزرگی را در ویندوز پوشش می دهند. مایکروسافت می گوید: «این بولتن بخشی از آسیب پذیری های بحرانی که به هکرها اجازه بهره برداری از سیستم کاربران را می دهد، مسدود می کنند.» حداقل دو مورد از این رخنه ها به عنوان رخنه های بحرانی گزارش شده اند.

مایکروسافت 8 دسامبر بولتن امنیتی ماهانه خود را برای کاربران ویندوزعرضه کرد. کاربران ویندوز برای آن که از جانب هکرها در امان باشند، لازم است این به روزرسانی ها را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنند.

مطلب پیشنهادی: رخنه ای جدی در ابزار رمزنگاری مایکروسافت + دریافت فایل ترمیم و به روزرسانی

MS15-128  یک سری رخنه های مربوط به حافظه گرافیکی که به یک هکر اجازه نصب برنامه ها، مشاهده و حذف داده ها و ساخت یک پروفایل کاربری با حداکثر مجوزهای لازم را ارائه می کند ترمیم می کند. این رخنه روی سیستم عامل های ویندوز ویستا به بعد و همچنین آفیس 2010 و 2007، Skype for Business، Microsoft Lync 2010 و Lync 20133 و چهارچوب دات نت وجود دارد.

رخنه بزرگ دیگر MS15-124 است که روی همه نسخه های اینترنت اکسپلورر تأثیرگذار بوده و به یک هکر اجازه می دهد، مجوز یکسانی را با کاربری که هم اکنون در سیستم حضور دارد به دست آورد. کاربرانی که به عنوان مدیر در یک سیستم حضور دارند بیشترین ضربه را از این رخنه متحمل خواهند شد. بعضی از آسیب پذیری های شناسایی شده در این بولتن روی مرورگر مایکروسافت اچ، جدیدترین مرورگر ارائه شده از سوی مایکروسافت در ویندوز 10 نیز تأثیرگذار هستند. به گفته یک کارشناس امنیتی یک هکر مجبور است از قابلیت های یک سایت آلوده برای این منظور استفاده کند. این سایت ها می توانند محتوای دستکاری شده خاصی را برای بهره برداری از آسیب پذیری ها در اختیار هکرها قرار دهند. یک هکر ممکن است یک کاربر را متقاعد سازد، که یک صفحه وب را از طریق لینکی که برای کاربر ارسال کرده، باز کند. هر دو رخنه به طور اختصاصی به مایکروسافت گزارش شده اند و هنوز در دنیای واقعی مورد بهره برداری قرار نگرفته اند. در ادامه به اختصار مهم ترین نقص های بحرانی شناسایی شده را به شما معرفی می کنیم.

MS15-126 در ارتباط با رخنه هایی است که در Jscript و VBscript شناسایی شده اند. این رخنه ها به یک هکر اجازه دسترسی به مجوزهای کاربر جاری را می دهند. رخنه های این گروه روی ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 (Server Core) قرار دارند.

MS15-127 رخنه ای است که مشکلات DNS ویندوز را ترمیم کرده است. این رخنه به یک هکر اجازه می دهد کدهایی را در قالب یک حساب سیستمی اجرا کند. برای این منظور هکر DNSهای ویندوز سرور را برای جواب گویی به درخواست های ارسال شده ویرایش می کند. سیستم هایی که ویندوز سرور 2008 به بعد روی آن ها نصب شده است به این آسیب پذیری آلوده هستند.

MS15-129 مشکلات مربوط به سیلورلایت در پلتفرم های ویندوز و مک را ویرایش می کند. رخنه ای که مجوز خواندن و نوشتن روی پلتفرم های یاد شده را در اختیار هکرها قرار می دهد. یک هکر ممکن است کاربر را فریب داده تا به مشاهده صفحه وبی که حاوی داده ها و کدهای مخرب بوده بپردازد. با این روش هکر به هدف خود می رسد.

Ms15-130 رخنه ای را در ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 سرویس پک دو ترمیم می کند.  رخنه وصله شده به یک هکر اجازه می دهد، از راه دور کدهایی را با هدف اکسپلویت کردن یک فونت در حال پردازش اجرا کنند.

MS15-131 در ارتباط با کاربران آفیس 2007 روی ماشین های ویندوزی و مک است. این رخنه به یک هکر اجازه می دهد از راه دور کدهایی را با هدف بهره برداری از این رخنه اجرا کنند. البته برای این کار کاربر باید فایل ویژه ای را از آفیس باز کرده باشد.

مایکروسافت همچنین چهار وصله دیگر به نام های Ms15-132 ، MS15-133 ، Ms15-134 و MS15-135 را برای مشکلات مهم ویندوز ارائه کرده است.

وصله های دسامبر از طریق کانال های به روزرسانی معمول مایکروسافت در اختیار کاربران قرار دارند.

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات