جاسوسی

چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند خود جلوگیری کنیم حریم خصوصی

آکاایران: چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند خود جلوگیری کنیم

آکاایران: مراقب حریم خصوصی خود باشید

چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند خود جلوگیری کنیم

چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون هوشمند خود جلوگیری کنیم حریم خصوصی

تلویزیون هوشمند

با اضافه شدن فناوری‎های پیشرفته نوین به تلویزیون‎ها توسط توسعه دهندگان و تولیدکنندگان، تلویزیون‎های هوشمند بسیار هوشمندتر می‎شوند. تمام قابلیت‎ها و امکانات موجود در تلفن‎های هوشمند به تلویزیون‎های هوشمند نیز اضافه شده‎اند، بنابراین خطراتی که سایر دستگاه‎های شما را تهدید می‎کند در مورد تلویزیون شما نیز صادق است. یکی از مهمترین آنها نقض حریم خصوصی و جاسوسی از طریق دوربین تعبیه شده در تلویزیون‎های هوشمند است.

تلویزیون‎های هوشمند نوین به دوربین مجهز هستند، از سیستم عامل اختصاصی خود بهره می‎برند و کاربران می‎توانند کارهایی مثل ارسال ای‎میل، وبگردی، چت ویدیویی و تماشای ویدیو به صورت آن‎لاین را با تلویزیون انجام دهند. اینها امکانات مفید و جالب توجهی هستند اما از طرفی می‎توانند حریم شخصی شما را در معرض خطر قرار دهند. ممکن است شخص دیگری کنترل دوربین تلویزیون شما را در دست بگیرد و از خانه و محل کار شما جاسوسی کند.

بنابراین برای جلوگیری از احتمال چنین خطری بهتر است امکان دسترسی به دوربین تلویزیون را مسدود کنید. در ادامه ما روش‎هایی را برای افزایش سطح امنیت و حفظ حریم خصوصی تلویزیون‎های هوشمند بررسی خواهیم کرد.

تلویزیون‎های سامسونگ

تلویزیون‎های هوشمند سامسونگ در زمان دسترسی به برخی از اطلاعات مهم دستگاه و داده‎ها به کاربر هشدار می‎دهد و تلویزیون شما تحت شرایطی که سامسونگ از شما اجازه آن را درخواست کرده است امکان استفاده را صادر می‎کند. برای آن دسته از کاربرانی که این شرایط را تایید کرده‎اند و حالا می‎خواهند آن را لغو یا امکان دسترسی را غیرفعال کنند می‎توانند این مراحل را طی کنند.

 تلویزیون هوشمند

جاسوسی

  1. با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ خود به منوی Smart Hub بروید.
  2. بعد از وارد شدن به این بخش، گزینه Terms and Policy را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
  3. در این صفحه باید به دنبال گزینه SyncPlus and Marketing بگردید و آن را غیرفعال کنید.

تلویزیون‎های ال‎جی

کاربرانی که مدل‎های جدیدتر تلویزیون‎های هوشمند ال‎جی را در اختیار دارند نباید نگران محافظت از حریم خصوصی خود باشند، چرا که این تلویزیون‎ها هیچ اطلاعاتی را به طور خودکار جمع آوری نمی‎کنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که از نسخه‎های قدیمی‎تر تلویزیون‎های ال‎جی استفاده می‎کنند باید توجه دارا باشند که تلویزیون آنها ممکن است اطلاعات و جزئیات مربوط به حریم خصوصی را جمع آوری کند. برای جلوگیری از این کار تنها کافی است به منوی Options>Live Plus بروید و این گزینه را خاموش کنید.

 جاسوسی

نکاتی برای مراقب بهتر از حریم خصوصی در تلویزیون‎های هوشمند

هرگز روی لینک‎های ناشناخته و ناخواسته‎ای که روی صفحه تلویزیون شما ظاهر می‎شوند و ممکن است به جمع آوری اطلاعات خصوصی شما بپردازند کلیک نکنید. همچنین اگر از تلویزیون خود برای ارسال و دریافت ای‎میل استفاده می‎کنید باید مراقب خطرات اسپم هم باشید. بهترین روش برای جلوگیری از این خطر قطع کردن اتصال به اینترنت در زمان‎هایی است که شما از آن استفاده نمی‎کنید.  

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات