loading...

محصولات خانه هوشمند در معرض آسیب قرار دارند

آکاایران: محصولات خانه هوشمند در معرض آسیب قرار دارند

آکاایران: محصولات خانه هوشمند در معرض آسیب قرار دارند

محصولات خانه هوشمند در معرض آسیب قرار دارند
تجهیزات خانه هوشمند مثلاً چراغ هایی که از طریق تلفن همراه کنترل می شوند، این روزها محبوبیت بسیاری در بین مردم یافته اند. حالا اگر این تجهیزات توسط مهاجمان مورد حمله قرار گیرند، به سادگی آسایش ما به خطر می افتد.

 محققان FAU در تحقیقی دریافته اند که چراغ های هوشمند تولید شده توسط شرکت های GE ،IKEA، فیلیپس و Osram مشکلات امنیتی دارند. این گروه موفق شدند چراغ های هوشمند را با یک فرمان رادیویی که از مسافتی بیش از  100 متر ارسال می شد کنترل کنند. علاوه بر این، آن ها موفق شدند کاری کنند تا کاربر قادر به کنترل چراغ ها نباشد و حتی شدت نور و رنگ چراغ ها را به دلخواه تغییر دهند.
این محققان ضعف های امنیتی قابل توجهی را در ZigBee، یکی از مهم ترین استانداردهای بی سیم مورد استفاده در خانه های هوشمند یافتند. پیش بینی می شود که بیش از صد میلیون محصول خانه هوشمند در سرتاسر دنیا از این استاندارد استفاده می کنند. جدیدترین نسخه این استاندارد، ZigBee 3.0 که در سال 2016 عرضه شده است، ویژگی راه اندازی لمسی را ارائه می کند که توسط آن می توان ابزارهای نوین را به شبکه فعلی خانه هوشمند افزود یا شبکه جدیدی را پیکربندی کرد. این گروه از محققان نشان دادند که این ویژگی ZigBee ضعف های امنیتی مهمی دارد، به طوری که مهاجمان می توانند با استفاده از آن به خانه هوشمند نفوذ کنند. این محققان احتمال می دهند که سایر قابلیت های خانه هوشمند که بر اساس این استاندارد عمل می کنند و امنیت خانه هوشمند را تحت تأثیر قرار می دهند نظیر سامانه های گرمایش خانه، قفل در ها و سامانه های هشداردهنده نیز راه را برای مهاجمان باز گذارند. این کارشناسان توصیه می کنند که ویژگی راه اندازی لمسی محصولات مبتنی بر ZigBee 3.0 غیرفعال شود. برخی از تولیدکنندگان تجهیزات خانه هوشمند بعد از انتشار این نتایج اقدام به به روزرسانی محصولات خود کرده اند. 

محصولات خانه هوشمند در معرض آسیب قرار دارند

 

.

منبع : shabakeh-mag.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خانه هوشمند عکس

تبلیغات