پیام رسان

آیا باید همین الان تلگرام را پاک کنیم؟ امنیت

آکاایران: آیا باید همین الان تلگرام را پاک کنیم؟

آکاایران: به دلیل مشکلات امنیتی
 آسیب پذیری

آسیب پذیری

تلگرام برنامه پیام رسان محبوبی است که بیش از صد میلیون کاربر دارد. شما ممکن است یکی از آن ها باشید. اگر این چنین است، شاید بهتر است نگاه عمیق تری به این برنامه بیندازید. در این مقاله حقایقی نه چندان خوشایند در ارتباط با تلگرام با شما درمیان گذاشته می شود. به طوری که شما درمی یابید تلگرام به عنوان یک کمپین بازاریابی تجاری آن گونه که تصور می کنید، امن نیست.

با استناد به مصاحبه ای که با کارشناس برجسته رمزنگاری و امنیت انجام شده است، باید به شما بگوییم طیف گسترده ای از مسائل امنیتی در ارتباط با این برنامه وجود دارد که آن را از یک نرم افزار پیام رسان مطمئن و ایمن تبدیل به یک برنامه مخاطره آمیز کرده است. یکی از مشکلات بزرگ تلگرام این است که این نرم افزار به طور پیش فرض پیام ها را رمزنگاری نمی کند. موضوعی که در بیشتر مواقع مورد حمایت پلیس فدرال قرار دارد.

حال سوال اصلی این است، زمانی که فناوری خوبی وجود دارد و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، چرا نباید از آن استفاده کنیم؟ 

بسیاری از کاربران تلگرام فکر می کنند ارتباط آن ها در یک وضعیت رمزنگاری شده قرار دارد، اما این گروه از کاربران به این حقیقت آگاه نیستند که برای نیل به این هدف باید به بخش تنظیمات پیشرفته تلگرام بروند و آن را به طور دستی فعال سازند. کریستفور سافویان، تکنولوژیست و تحلیل گر ارشد در اتحادیه آزادی های مدنی در ایالات متحده در این ارتباط به سایت گیزمودو گفته است: «تلگرام هر آن چیزی که ایالات متحده به آن نیاز دارد را در اختیارش قرار می دهد. آیا من ترجیح نمی دهم آن ها از یک روش رمزنگاری که اکنون به عنوان بهترین روش شناخته شده و توسط برنامه هایی همچون واتس آپ و سیگنال مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده کنند؟ فاقد شک این چنین است. حتا اگر این ویژگی به طور پیش فرض فعال نباشد، موضوع مهمی نیست.»

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

 رمزنگاری

پیام رسان

هک شبکه های اجتماعی فقط با یک شماره موبایل!

 تلگرام

رمزنگاری

ده هزار سایت وردپرسی در معرض حملات هکری قرار گرفتند

آیا باید همین الان تلگرام را پاک کنیم؟ امنیت

تلگرام

شکاف امنیتی ۹۰ هزار دلاری که تمام سیستم های ویندوز را دور می زند!

 MTProto

MTProto

هک های ترسناک باج افزارها رو به افزایش است

 پیام رسان

آیا قدرت و توانایی هکرها بی حد و مرز است؟

 آسیب پذیری

با این ابزار رایگان کشنده به شکار بدافزارها بروید لینک دانلود

 رمزنگاری

2016؛ سال اخاذی های آنلاین

7 روشی که هکرها می‎‎توانند از وای‎فای بر علیه شما استفاده کنند

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات