loading...

نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی

آکاایران: نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی

آکاایران: اپیدمی "هک سایت ها" به برج میلاد رسید

نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی

نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی
در ماه های گذشته هک شدن پروفایل شخصی شبکه های اجتماعی برخی از چهره های سرشناس دنیای فناوری به تیتر خبرهای مهم رسانه های جهان تبدیل شد. اتفاقی که جدای از عواقب شخصی و اجتماعی، بار دیگر ضعف سیستم های امنیتی و رمزنگاری شبکه های اجتماعی سرشناس را کارشناسان و مسئولان امنیت فضای سایبر گوشزد کرد. اگرچه هنوز هم این دست از حملات و نفوذ به سایت ها ادامه دارد؛ اما شاید شنیدن "هک سایت بیمارستان" آن هم در ایران کمی دور از انتظار باشد. روز گذشته یکی از کاربران توانسته تا به راحتی به سایت "بیمارستان میلاد تهران" نفوذ کرده و پیام خود را در صفحه اول این سایت منتشر کند.

این کاربر پس از ورود، لینکی را با تیتر "لطفا امنیت سایت خود را بالا ببرید و یه وقت دکتر پوست به من بدهید" در بخش اخبار این سایت ایجاد کرد. همچنین این هکر در ادامه پیامی را با مضمون زیر ارسال کرد:

"از مسئولین بیمارستان تقاضامندیم امنیت سایت خود رو کمی بالا ببرند. ظرف چند ثانیه من وارد شدم. ضمنا بخش نوبت دهی باید کمی راحت تر بشه. من پیغام هک رو در بخش ارتباط با ما هم درج کردم تا ببینم مسئولین سایت ظرف چه مدتی پیام رو برمی دارند. آماده راهنمایی رایگان برای بالا بردن امنیت سایتتون هستم."

نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی

پیام این هکر نشان دهنده نارضایتی او از چرخه نوبت دهی بیمارستان میلاد است؛ اما واضح است که هدف اصلی وی از نفوذ به این سایت، نمایان کردن ضعف و امنیت پائین سایت بوده تا مسئولین سایت بیمارستان میلاد را برای رفع مشکلات ایمنی و آسیب پذیری ها تشویق کند.

واقعیت این است که امنیت شمار زیادی از سایت های داخلی به حدی پائین است که هر کاربری با اندک آگاهی از روش های منسوخ شده یا نوین نفوذ، می تواند وارد یک سایت شده و علاوه بر وارد آمدن لطمه به حیثیت مجموعه، گاه باعث از دست رفتن اطلاعات شخصی تعداد زیادی از کاربران شود. ضروری است نهادهای عمومی و به ویژه نهادهایی که با اطلاعات سلامتی بیماران سر و کار دارند در حفاظت از این اطلاعات دقت و حساسیت ویژه ای دارا باشند.

نفوذ به سایت «بیمارستان میلاد» برای دریافت نوبت پزشکی

تا این لحظه مسئولین بیمارستان درخصوص نفوذ به سایت واکنشی نشان نداده اند؛ اما اعلام کرده اند که سامانه پذیرش اینترنتی و چاپ جواب آزمایشگاه تا اطلاع ثانوی قطع بوده و از مراجعین درخواست شده تا برای اخذ نوبت با شماره تلفن ۸۴۰۹۰-۰۲۱ تماس گرفته و برای دریافت جواب آزمایش به صورت حضوری اقدام کنند.

.

منبع : shabakeh-mag.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

وقت د هی اینتر نتی بیما ر ستا ن میلا د , نوبت دهي اينترنتي بيمارستان ميلاد , نوبت دهی اینترنتی بیماستان میلاد , تلفن نوبت دهي دندانپزشكي ميلاد , نوبت دهی برج میلاد بیمارستان , درمانگاه های بیمارستن میلاد , پذیرش بیماستان میلاد , نوبت اینترنتی میلاد , نوبت دهي برج ميلاد

تبلیغات