loading...

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

آکاایران: پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

آکاایران: SSL می تواند فعالیت های مجرمانه را پنهان سازد

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!
در دنیای امنیت هر ابزاری می تواند کاربرد دوگانه ای داشته باشد. در حالی که یک فناوری ممکن است ضامن بقا یک سازمان یا یک شرکت باشد، به همان نسبت ممکن است به عاملی تبدیل شوند که خود زمینه ساز بروز مشکلات امنیتی جدی شود. رمزنگاری از جمله فناوری هایی است که این روزها کاربرد دوگانه ای پیدا کرده است.

در حالی که امروزه بسیاری از سازمان ها و کاربران از مکانیزم رمزنگاری برای افزایش امنیت داده های شخصی و تجاری خود استفاده می کنند، اما در مقابل مجرمان سایبری و هکرها نیز می توانند از این فناوری در جهت آسیب رساندن به کاربران استفاده کنند.

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

در ساده ترین حالت این کار در قالب باج افزارها انجام می شود و در ظریف ترین حالت به عنوان یک پنهان کننده فعالیت های مجرمانه مورد استفاده قرار می گیرد. یک گزارش تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده، آمارهای وحشتناکی در اختیار ما قرار می دهد. این گزارش به ما نشان می دهد، سرورهای کنترل و فرماندهی (C&C) که از پروتکل SSL برای پنهان سازی بدافزارها استفاده می کنند، در سال گذشته یک رشد 200 برابری را تجربه کرده اند. در کنار این رشد غیر قابل تصور، ترافیک SSL سرورهای کنترل و فرماندهی به میزان 58 برابر افزایش رشد داشته اند.

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

Blue Coat Systems از شرکت های فعال در زمینه ارائه راه حل های امنیت سازمانی که در پشت این پژوهش قرار داشته، گفته است: «تحلیل های ما نشان می دهد، SSL/TLS در آینده تقریبا شکل مفرطی برای پنهان سازی حملات هکری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.»

پروتکل رمزنگاری معروفی که خیانت می کند!

مایکل فی، مدیرعامل Blue Coat systems در رابطه با این تکنیک پنها ن سازی عنوان داشت: «ما از مدت ها قبل به ترافیک SSL مشکوک بودیم. اکنون این شک ما به یقین تبدیل شده و آگاه شده ایم، ترافیک SSL به عنوان یک کانال اصلی برای ورود بدافزارها و خروج داده ها یک روند صعودی را تجربه کرده است. بسیاری از سازمان ها به این حقیقت آگاه شده اند که پیاده سازی تعادل میان کارکرد شبکه و نظارت درست بر SSL بر خلاف آن چیزی که تعدادی از ارائه دهندگان امنیت شبکه به آن اشاره می کنند؛ به هیچ عنوان یک فرآیند سهل الصول نیست.» 

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات