امنیت

داعش برای جمع آوری اطلاعات هکر استخدام می کند! هکر

آکاایران: داعش برای جمع آوری اطلاعات هکر استخدام می کند!

آکاایران: یک هکر به جرم همکاری با داعش دستگیر شد!

داعش برای جمع آوری اطلاعات هکر استخدام می کند!

 داعش

امنیت

رسانه های مختلفی گزارش دادند به تازه گی چندین هکر به استخدام گروه تروریستی تکفیری داعش درآمدند و در کشورهای مختلف برای آن ها اطلاعات حیاتی و ارزش مندی جمع آوری می کنند. به طوری که امریکا تلاش گسترده ای را برای دستگیری این هکرها آغاز کرده است.

در یک نمونه؛ دادگاهی در امریکا یک هکر به نام «آردیت فریزی» را به جرم همکاری با داعش دستگیر و به ۲۰ سال زندان محکوم کرده است. این هکر اقدام به هک کردن سرورهای یک شرکت امریکایی با هدف جمع آوری اطلاعات ماموران دولتی و ارتش امریکا کرده است. 

این دادگاه مدعی است هکر دستگیر شده شهروند کشور کوزوو است و می خواسته فهرستی از قربانیان برای ترورهای آینده گروه تروریستی داعش تهیه کند. ظاهرا این اولین هکری است که در ارتباط با همکاری داعش دستگیر و پس از ۸ ماه برایش رای صادر شده است و قرار است ۲۰ سال در زندان باشد. حداکثر محکومیت برای این نوع خلاف های هکری طبق قوانین امریکا ۳۵ سال است. کشورهای دیگر نیز نسبت به همکاری با داعش هشدار دادند و محکومیت های سنگینی برای دستگیرشدندگان اعلام کردند.

گزارش های منتشر شده نشان می دهد گروه تروریستی داعش سعی می کند هکرهای کلاه سیاه و گروه های هکری زیرزمینی در سراسر دنیا را به استخدام خود درآورد تا بتوانند برایشان از کشورهای غیر از منطقه حضور نیروهای داعش اطلاعات حساس امنیتی جمع آوری و ارسال کنند. این موضوع حساسیت و دقت نیروهای امنیتی و همین طور جوانان و کاربران اینترنتی را طلب می کند تا به طور ناخواسته و ندانسته در دام این گروه ها قرار نگیرند. 

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات