loading...

برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب های کاربری مدیریتی آفیس 365

آکاایران: برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب های کاربری مدیریتی آفیس 365

آکاایران: هکرها به حساب های آفیس 365 دست پیدا کردند

برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب های کاربری مدیریتی آفیس 365

برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب های کاربری مدیریتی آفیس 365
یک پورتال وب تاریک که در آگوست سال جاری میلادی کار خود را آغاز کرده است، اقدام به فروش 12 حساب کاربری مدیریتی آفیس 365 کرده است. این حساب های مدیریتی که در محدوده قیمت 15 دلار تا 100 دلار به فروش می رسند، دسترسی به اطلاعات بسیار ارزشمندی همچون حساب های کاربری و دیگر تنظیمات در سطح سازمانی را امکان پذیر می سازند.

سایتی موسوم به Open Hacking Lab که از سوی کاربری با اسم مستعار r3s15tanc3 ساخته شده است، اقدام به فروش ابزارهای هک، سرویس های هک و اطلاعات اعتباری به سرقت رفته می کند. در حالی که امروزه حجم نسبتا بالایی از اطلاعات بسیار مهم در وب تاریک در معرض فروش قرار می گیرند و دسترسی به سرورهایی همچون xDedic را امکان پذیر ساخته یا اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سایت هایی همچون TheRealDeal، AlphaBay و غیره را امکان پذیر می سازد، اما این اولین باری است که ما شاهد فروش اطلاعاتی در ارتباط با حساب های آفیس 365 هستیم. شرکت هوش سایبری SenseCy برای اولین بار خبر از وجود چنین فهرستی در وب تاریک داد.

برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب های کاربری مدیریتی آفیس 365

r3s15tanc3 ادعا می کند، همه حساب های آفیس 365 که او در معرض فروش قرار داده است در سطح مدیر کل هستند. این بدان معنا است که دسترسی به تمامی منابع یک سازمان، ایمیل های مختلف متعلق به کاربران و پانل تنظیمات کلی آفیس 365 به راحتی امکان پذیر است. این هکر همچنین ادعا کرده است اطلاعات مختلف دیگری همچون اطلاعات اعتباری متعلق به آمازون، آی کلاود، پریم، مایکروسافت، تیم ویور و یک حساب توییتری متعلق به کسب و کاری در ایالات متحده را به هر کاربری که بیشترین نرخ را پیشنهاد کند، می فروشد.

این هکر فردی است که در پشت ابزار هک ویندوز موسوم به z33nie قرار دارد. ابزاری که به منظور آلوده کردن اسناد آفیس مورد استفاده قرار می گیرد. به نظر می رسد، این هکر از هوش اجتماعی بالایی نیز برخوردار است، به دلیل این که او می داند باید به چه درخواست هایی پاسخ دهد و به چه درخواست هایی که عمدتا از سوی سایت های خبری یا کارشناسان امنیتی برای او ارسال می شود، بی اعتنا باشد. در جدول زیر فهرستی از پانل تبلیغاتی که این هکر روی سایت خود قرار داده است را به همراه قیمت گذاری های انجام شده را مشاهده می کنید.

قیمت

شرکت

15 دلار

یک شرکت مشاوره وب واقع در ایالات متحده

100 دلار

یک شرکت فعال در زمینه چاپ تی شرت های سفارشی مستقر در کانادا

100 دلار

یک شرکت حقوقی در فلوریدا ایالات متحده

25 دلار

مدرسه ای در هلند

25 دلار

شرکت سرمایه گذاری املاک Real واقع در سن دیه گو

15 دلار

شرکت لجستیکی و مدیریت زنجیره تقاضا واقع در بلژیک

75 دلار

یک شرکت فراهم کننده وام های کسب و کاری با رویکرد ارائه راه حل های مبتکرانه به منظور بازگرداندن وام مستقر در کانادا

100 دلار

ارکستر مجلسی ایالات متحده

15 دلار

یک سازمان مشاوره خانواده و فعال در زمینه بهبود رفتار خانواده ها

15 دلار

یک شرکت فعال در زمینه میوه

75 دلار

دانشگاهی در ویرجینیای غربی

100 دلار

شرکت امریکایی ارائه دهنده سرویس های برنامه ریزی در زمینه تنظیم قراردادها، توسعه مدل های حمل ونقل و قابلیت های نقشه برداری GPS

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات