loading...

با این ابزار رایگان با بدافزارهای باج گیر مقابله کنید

آکاایران: با این ابزار رایگان با بدافزارهای باج گیر مقابله کنید

آکاایران: با این ابزار رایگان با بدافزارهای باج گیر مقابله کنید

باج افزارها، برنامه های تهاجمی هستند که پس از آلوده کردن رایانه کاربران، تمام یا بخشی از اطلاعات هارددیسک را قفل یا رمزگذاری کرده و مبلغی را برای بازکردن این قفل از کاربران دریافت می کنند. مدت زیادی است که شرکت های امنیتی کار بر روی نرم افزارهای ضد باجگیر را آغاز کرده اند. جدیدترین محصول تلاش شرکت های امنیتی، ابزاری رایگان است که امکان دسترسی به داده های قربانیان باج افزارها را فراهم می کند.

سه ابزار اصلی ضدباج گیری عرضه شده در این سایت CoinVault، WildFire و Shade نام دارند. در حال حاضر، تعداد این ابزار به پنج مورد می رسد که دو ابزار دیگر، RannohDecryptor و RakhniDecryptor نام دارند. این ابزار در قالب طرحی موسوم به No More Ransom طراحی شده و از سه ماه قبل با همکاری پلیس هلند، یوروپول، اینتل و کاسپراسکای در دسترس کاربران اینترنت قرار گرفته است. در دو ماه اول عرضه ابزار مذکور، بیش از ۲۵۰۰ نفر از آنها برای قفل گشایی از داده های قفل شده خود استفاده کرده اند و از باج دادن به هکرها رهایی یافته اند.

براساس آمار موجود، بیش از 70 درصد دولت های عضو اتحادیه اروپایی تحقیقاتی در مورد حملات بدافزاری به عمل آورده اند و این تهدید را مهم ترین تهدید فضای مجازی بر ضد شهروندان خود تلقی می کنند.  طبق اطلاعات منتشر شده، استفاده از این ابزار رایگان هکرهای باج گیر را از ۱.۳۵ میلیون یورو درآمد محروم کرده است. این ابزار ضد باج گیر در نشانی nomoreransom.org قابل دسترس و استفاده است.

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات