loading...

حمله بدافزارهای جاسوسی به طلافروشان تهرانی

آکاایران: حمله بدافزارهای جاسوسی به طلافروشان تهرانی

آکاایران: حمله بدافزارهای جاسوسی به طلافروشان تهرانی

حمله بدافزارهای جاسوسی به طلافروشان تهرانی
سرهنگ محمد مهدی کاکوان، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، امروز اعلام کرد گروهی از مجرمین با نصب بدافزار جاسوسی از نوع «کی لاگر» (KeyLogger) روی سیستم های رایانه ای تعدادی از طلافروشی های تهران، توانسته اند به سرقت داده ها و اطلاعات عملیات بانکی این افراد نائل آیند.

سرهنگ کاکوان اعلام کرد متهمین از طریق فلش آلوده، این بدافزار را روی رایانه های تعدادی از طلافروشی ها در مناطق مختلف تهران نصب کرده و با دسترسی به اطلاعات آنها، موفق شده اند حدود ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برداشت غیرمجاز انجام دهند.

طبق اعلام رئیس پلیس فتای تهران، فقدان آنتی ویروس یا آپدیت نبودن آن یکی از عوامل مهم در تسهیل این عملیات مخرب به شمار می رود، لذا این مقام انتظامی از تمامی کسبه درخواست کرده تا سیستم های کامپیوتری خود را به نرم افزارهای امنیتی مجهز سازند، ضمن اینکه از متصل نمودن فلش های و دستگاه های ذخیره سازی داده متفرقه به رایانه خودداری کند.

کاکوان در ادامه اظهار داشت افراد به هیچ وجه اطلاعات بانکی از قبیل شماره بانک، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضا و کد چهار رقمی امنیتی را روی سیستم ذخیره نکرده و برای اجرای عملیات بانکی اینترنتی حتماً از صفحه کلیدهای مجازی تعبیه شده بهره گیرند.

 

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات