loading...

سیستم عامل

آکاایران: از کار افتادن سیستم عامل مک با بدافزار ایمیلی

آکاایران: بیگانه ای پرسه می زند شماره 189

از کار افتادن سیستم عامل مک با بدافزار ایمیلی

شرکت امنیتی MalwareBytes در ارتباط با موج جدیدی از حملات آنلاین به کاربران سیستم عامل مک هشدار داده است.

در این حمله هکرها از آسیب پذیری های موجود در مرورگر سافاری و برنامه ایمیل استفاده کرده و در ادامه حافظه اصلی دستگاه کاربر را به طور کامل مورد استفاده قرار داده و یک منع سرویس را روی دستگاه قربانی اجرا می کنند. به این ترتیب، دستگاه قربانی به طور کامل غیرقابل استفاده می شود. اما سؤال این است که بدافزار فوق به چه شکل کار می کند؟

مکانیسمی که این بدافزار از آن استفاده می کند، بسیار ساده است. این بدافزار به شکل مستمر ایمیل های پیش نویسی را ایجاد می کند. بدافزار فوق این پروسه را تا زمانی که سیستم عامل مک نتواند به این حجم از ایمیل ها رسیدگی کند تکرار می کند. این بدافزار زمانی روی سیستم کاربران نصب می شود که کاربر روی لینک آلوده ای که در قالب یک ایمیل برای او ارسال شده است کلیک می کند. کارشناسان امنیتی شرکت Malwarebytes به کاربران توصیه کرده است به هیچ عنوان روی لینک هایی که در ایمیل های مشکوک صندوق پستی خود آن ها را مشاهده می کنند کلیک نکنند. این شرکت گفته است کاربران اگر ایمیل هایی را دریافت کردند که فرستنده آن ها از ایمیل های dean.jones9875@gmail.com و amannn.2917@gmail.com استفاده کرده بود، باید فاقد آن که ایمیل را باز و محتوای آن را مشاهده کنند، مستقیم آن را پاک کنند.

البته این احتمال وجود دارد که هکرها از نشانی های دیگری نیز برای فریب کاربران استفاده کنند. Malewarebytes گفته است، بدافزار فوق از طریق چند سایت آلوده نیز توزیع می شود. این سایت های آلوده safari-get[.]com، safari-get[.]net، safari-serverhost[.]com و safari-serverhost[.]net هستند. برای آن که از گزند این بدافزار در امان باشید، بهتر است دریافت ایمیل از این دو نشانی را در برنامه ایمیل خود مسدود کنید. همچنین، پیام هایی که از طریق این دو ایمیل برای شما ارسال می شوند را نیز مسدود کنید. البته لازم به توضیح است که اگر از نسخه macOS نگارش 10.12.2 استفاده می کنید، از گزند این بدافزار در امان هستید.

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات