آکاایران: کارت شارژ موبایل هایی که دزدیده شدند

هک و سرقت ۴۵ میلیارد ریالی از یک شرکت پرداخت الکترونیک ایرانی

 کارت شارژ موبایل
در اثر هک شدن سامانه یک شرکت پرداخت الکترونیکی، 45 میلیارد ریال از کارت های شارژ تلفن این شرکت سرقت شد. رییس پلیس فتای تهران بزرگ اعلام کرد دو سارقی که از طریق هک سرورهای رایانه ای به سرقت 45 میلیاردی از یک شرکت پرداخت الکترونیکی مبادرت کرده بودند، با تلاش مأموران شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ کاکوان توضیح داد با وصول پرونده ای از سوی  یکی از شرکت های پرداخت الکترونیکی مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه ای به ارزش مبلغ 45 میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود:«طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه ای سریعا کار تیمی افسران پلیس فتای پایتخت در دستور کار قرار گرفت ، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال این پلیس به محل شرکت شاکی و به کارگیری روش های فنی و رایانه ای ، مشخص شد متهمان دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات موردنیاز شرکت کرده اند.»

رییس پلیس فتای تهران بزرگ در ادامه گفت: «هر دو نفر به اداره آگاهی انتقال و در تحقیقات از آنها بدوا اقدام به انکار جرم کرده ولی با ارایه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده و به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرائم رایانه ای ارسال شد و در اختیار قانون قرار گرفتند.»

 

.

منبع : shabakeh-mag.com