loading...

اسمارت فون

آکاایران: اسمارت فون شما به این شکل هک می شود

آکاایران: هکری در یک قدمی شما

اسمارت فون شما به این شکل هک می شود

امروزه طیف گسترده ای از دستگاه های مجهز به وای فای از سوی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه هایی همچون گجت های اینترنت اشیا یا اسمارت فون ها به منظور تسهیل امور مورد استفاده قرار می گیرند. اما تنها یک اشتباه ساده و یک بی دقتی باعث می شود تا هکرها به راحتی گوشی شما را هک کنند.

سوالی که بسیاری از کاربران مطرح می کنند، این است که هکرها چگونه از اسمارت فون هک شده استفاده می کنند و اساسا چگونه یک اسمارت فون را هک می کنند؟ در جواب پرسش اولی باید بگوییم، هکرها زمانی که به یک دستگاه همراه نفوذ می کنند، در اولین گام یک درب پشتی روی دستگاه قرار می دهند و از طریق این درب پشتی اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری، فهرست مخاطبان و عکس های قرار گرفته در دستگاه همراه و هر آن چه که دوست دارا باشند را به سرقت می برد. اما به تازگی ویدیویی از سوی یک هکر کلاه سفید منتشر شده که نشان می دهد هکرها تنها باید در کنار شما راه بروند تا بتواند دستگاه همراه شما را هک کنند.

در ویدیویی که از سوی این هکر منتشر شده مشاهده می کنیم که هکر تنها با قرار گرفتن در کنار قربانی خود و پیکربندی یک هات اسپات مخرب موسوم به EvilAP  موفق شد یک اسمارت فون را هک کرده و به آن نفوذ کند. در این مکانیزم حمله، هکر برای آن که بتواند به دستگاه های همراهی که در کنارش قرار دارند نفوذ کند از یک دستگاه تست نفوذ پذیری و یک ارتباط اینترنتی استفاده می کند. این رویکرد بر مبنای مکانیزم حمله Evil Twin عمل می کند.

در مکانیزم فوق هکر کاربر را اغوا می کند تا به یک هات اسپات مخرب بی سیم و به ظاهر قانونی و رایگان متصل شود. زمانی که کاربر به هات اسپات مخرب متصل شد، تمامی اطلاعات دستگاه او به طور خودکار به سمت هکر روانه می شود و در ادامه این امکان به وجود می آید تا هکر یک درب پشتی روی دستگاه همراه هکر نصب کرده و تمامی ارتباطات و مکالمات او را شنود کند. در حالت خطرناک تر امکان هدایت کاربر به سمت سایت های مخرب و حتا پیاده سازی حملات فیشینگ نیز وجود دارد.

برای محافظت در برابر این مدل حملات سعی کنید وای فای دستگاه خود را تا حد امکان خاموش نگه دارید، اجرای برنامه های باز را متوقف کنید، گذرواژه ها را در بازه های زمانی مختلف تغییر دهید، به روزرسانی ها را دریافت کنید و حتا حد امکان به هات اسپات های عمومی متصل نشوید.

 

.

منبع : shabakeh-mag.com

تبلیغات