آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- درصد پسوندهای اینترنتی محبوب در 10 شاخه مختلف به صورت گسترده برای فعالیت های نادرست مورد استفاده قرار می گیرند.

صددرصد سایت های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده اند

آکاایران: صددرصد سایت های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده اند

تعداد زیادی از بهترین پسوندهای اینترنتی جهان که مخاطبان فراوانی دارند به طور معمول برای پشتیبانی از بوت نت ها، کمپین های تولید هرزنامه و حملات فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت، یک گروه تحقیقاتی در مرکز Blue Coat از بزرگ ترین تولیدکنندگان ابزارهای امنیت سازمانی در جهان نتیجه ماه ها بررسی خود روی دامنه های سطح بالا را منتشر کرد. دامنه ها در حال حاضر به com، org یا پسوندهای مخصوص کشورها محدود نمی شوند و در عوض اپراتور سایت ها می توانند طیف گسترده پسوندهای اینترنتی از جمله link، edu، mil، review، work و ... را انتخاب کنند.

محققان در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که بیش از ۹۵ درصد پسوندهای اینترنتی محبوب در ۱۰ شاخه مختلف به صورت گسترده برای فعالیت های نادرست مورد استفاده قرار می گیرند و در این میان می توان گفت تقریبا همه لینک هایی که در دو دامنه zip و review منتشر می شود، آلوده هستند.

مرکز امنیتی Blue Coat برای به دست آوردن این نتایج صدها میلیون سایت اینترنتی را که توسط ۱۵ هزار سازمان و ۷۵ میلیون کاربر عادی مورد استفاده قرار گرفتند به دقت بررسی کرد و میزان مشروعیت هر یک از پسوندهای اینترنتی در سایت های مذکور را زیر ذره بین گذاشت.

صددرصد سایت های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده اند
 

گروه تحقیقاتی این مرکز اعلام کرد یک پسوند اینترنتی زمانی «مشکوک» شناخته می شود که در آن هرزنامه، بدافزار، لینک بوت نت، ویروس، ابزار آلوده، نرم افزارهای ناخواسته(PUS) یا سیستم های سرقت اینترنتی دیده شود.

مرکز Blue Coat به تمامی سازمان ها و کسب و کارهای جهانی توصیه کرد که پیش از انجام هر گونه فعالیت اینترنتی به پسوند سایت ها دقت کنند و در این میان به دامنه ها و پسوندهای مشهور اعتماد نداشته باشند.
 منبع :

تبلیغات