آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- مایکروسافت وصله بسیار مهمی را برای نصب بر روی همه نسخه های سیستم عامل ویندوز طراحی و عرضه کرده است.

شناسایی حفره امنیتی خطرناک در همه نسخه های ویندوز

آکاایران: شناسایی حفره امنیتی خطرناک در همه نسخه های ویندوز

شرکت مایکروسافت در بسته به روزرسان نرم افزاری خود که هر ماه عرضه می شود، وصله ای را گنجانده که نصب آن بر روی همه نسخه های ویندوز از ویستا تا 10 ضروری است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این شرکت هشدار داده که در صورت عدم نصب این وصله هکرها می توانند از راه دور و با نفوذ به مرورگر اینترنتی Internet Explorer کدهای مخرب خود را بر روی رایانه های افراد قربانی اجرا کنند.

بررسی ها نشان می دهد که این مشکل امنیتی در مرورگر اینترنتی جدید مایکروسافت موسوم به Edge وجود ندارد.

این وصله ضروری MS15-106 نام دارد و مربوط به نحوه مدیریت object ها در حافظه رایانه است؛ هکرها به علت این مشکل قادر به سرقت اطلاعات لاگین به سیستم و همین طور دستکاری برنامه های نصب شده و همین طور پاک کردن داده های مختلف خواهند بود.

شناسایی این مشکل که حتی سیستم های مجهز به نسخه های قدیمی ویندوز سرور را تهدید می کند با همکاری چند شرکت امنیتی و از جمله ترندمیکرو، فایرآی، وری ساین و از این قبیل صورت گرفته است؛ دو وصله بسیار مهم دیگر در این مجموعه به نام های MS15-108 و MS15-109 مربوط به ویندوز هستند.منبع :

تبلیغات