در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هکرها با استفاده از دیتای به سرقت رفته از مشتریان در آفریقای جنوبی، بیش از 12.7 میلیون دلار با استفاده از خودپردازهای ژاپن کاسب شدند.

روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید
روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید

آکاایران: روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، معمولاً وقتی دیتای بانکی شما جزو اطلاعات به سرقت رفته به دلیل رخنه و شکاف امنیتی است، نگران می شوید که چگونه هکرها می توانند از این دیتا سوءاستفاده کنند.

خوب، برخی اوقات این رخنه وسیله ای برای سرقت به صورت فیزیکی هم می شود. ۱۵ ماه می تیمی از هکرها در عرض ۲ ساعت از ۱۴۰۰ خودپرداز ژاپن بیش از ۱۲.۷ میلیون دلار به سرقت بردند.

مأموران امنیتی فکر می کنند ۱۰۰ هکر در توکیو و ۱۶ استان دیگر درگیر این موضوع شدند. درواقع هکرها با سرقت دیتا و ساخت ۱۶۰۰ کارت اعتباری از روی دیتای به سرقت رفته، هدف خود را عملی کردند؛ درحالی که محدودیت برداشت برای هر کارت ۱۰۰ هزار ین بوده اما در نهایت ۱۲.۷ میلیون دلار برداشت غیرقانونی شده است که بیشتر از رقم محدودیت برداشت است. (برخی ابعاد ماجرا در هاله ای از ابهام است)

پلیس ژاپن با همکاری مامورانی از افریقای جنوبی و اینترپل دنبال ردپای مظنونین می گردند. درواقع هنوز معلوم نیست دیتای موردنظر چگونه از مشتریان در افریقای جنوبی به سرقت رفته است اما حدس زده می شود از روش card skimming در طول مدت زمان طولانی استفاده شده و بعد از روی دیتای اخذشده کارت های جعلی اما قابل استفاده ساخته شده است.

روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید


منبع :

روشی که هکرها از 1400 خودپرداز 12.7 میلیون دلار سرقت کردند را بخوانید گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
تبلیغات