,اعتراض,لایحه,نظارتی
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- براساس لایحه جدید نظارتی انگلیس سرویس دهندگان hینترنت باید دست کم دیتای یک سال کاربران خود را ذخیره کنند.

آکاایران: اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می دهد

طبق لایحه جدید نظارتی در انگلیس سرویس دهندگان اینترنت باید ردپای کاربران را روی وب ذخیره کرده و در دسترس مقامات امنیتی قرار دهند. این لایحه موج جدید اعتراضات را در این کشور برانگیخته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، لایحه جدید {که پیش نویس آن منتشر شده است}اجازه ذخیره فله ای دیتا و استفاده از آن توسط مقامات امنیتی را می دهد.

بر این اساس سرویس دهندگان اینترنت باید دست کم دیتای یک سال کاربران خود را هنگام گردش در محیط وب ذخیره کنند.البته این قانون تکلیف دیتای رمزگذاری شده را مشخص نکرده است.

قانون جدید اجازه ورود به سیستم فرد مظنون توسط مأموران امنیتی و پلیس را می دهد اما در مورد دیتای کمپانی های بزرگ که دیتای خود را رمزگذاری می کنند، صحبتی به میان نیامده است.

همچنین به طور تلویحی به سازمان های اطلاعاتی داخل انگلیس نیز اجازه ذخیره دیتا و مانیتور کردن تمام کاربران اینترنت را داده است و این امر باعث اعتراض کاربران به نقض حریم خصوصی شده است.

قانون فعلی اجازه هک کردن کامپیوتر کاربران توسط مقامات اطلاعاتی را نمی دهد اما لایحه جدید اگر در سال جدید میلادی مورد تصویب مجلس قرار گیرد اجازه های لازم در این خصوص را خواهد داد.

نظارتی


منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11