آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- ۲۴% از والدین هیچ عملکرد خاصی در جهت محافظت کودکان در برابر تهدیدات سایبری انجام نمی دهند و این در حالی است که ۴۲% از فرزندان این تعداد والدین مرتبا مورد حملات سایبری قرار گرفته اند.

آیا دانش والدین برای محافظت از کودکان در محیط آنلاین کافی است؟

آکاایران: آیا دانش والدین برای محافظت از کودکان در محیط آنلاین کافی است؟

بر اساس تحقیقات جدید لابراتوار کسپرسکی و کمپانی بین المللی B۲B مشخص شد که بیش از ۵۰% والدین در امارات متحده عربی باور دارند که تهدیدات سایبری در برابر فرزندانشان قرار دارد. اما فقط ۲۴% از این والدین در خصوص این تهدیدات با فرزندان خود گفت وگو می کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایدکو در ادامه بررسی ها مشخص شد که ۲۴% از والدین هیچ عملکرد خاصی در جهت محافظت کودکان در برابر تهدیدات سایبری انجام نمی دهند و این در حالی است که ۴۲% از فرزندان این تعداد والدین مرتبا مورد حملات سایبری قرار گرفته اند. ۶۱% از والدین هم نگران هستند که اینترنت بر روی سلامتی فرزندانشان تاثیر منفی بگذارد.

۳۷% از والدین این کشور احساس می کنند که هیچ کنترلی بر روی عملکردهای اینترنتی فرزندان خود ندارند. ۷۴% از این والدین حتی زحمت صحبت کردن با فرزندان خود در خصوص تهدیدات سایبری را هم به خود نمی دهند. ۲۵% از والدین می گویند که مرتبا تاریخچه مرورگر فرزندان خود را بررسی می کنند و کمتر از یک چهارم والدین یعنی حدود ۲۲% هم نرم افزار کنترل والدین را بر روی دستگاه های فرزندان خود نصب کرده اند.

David Emm محقق اصلی امنیتی لابراتوار کسپرسکی گفته است: "بسیاری از جوانان امروزی اغلب خارج از دید پدر و مادر و خارج از محیط خانه هم می توانند از اینترنت و دستگاه های مرتبط با آن استفاده کنند و این بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره شان است. مطالعات ما نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از این والدین احساس ناتوانی در مدیریت رایانه های فرزندان خود می کنند. نکته مهم این است که والدین باید با اقدامات عملی مانند نصب نرم افزار کنترل والدین و نگهداری رایانه در منزل در جاهایی که در دید والدین باشد و یا اینکه در خصوص تهدیدات سایبری با فرزندان خود گفت وگو کنند."

Kaspersky Total Security-Multi Device و Kaspersky Safe Kids می توانند در جهت امنیت فرزندان به کمک والدین بیایند و فرزندان را در برابر تهدیدات سایبری در تمامی سیستم عامل ها محافظت کنند. نرم افزارهای لابراتوار کسپرسکی نه تنها برای محافظت از بچه ها در قبال جلوگیری از مشاهده محتوای نامناسب سایت ها و برنامه ها بلکه برای جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه و کمک کردن به والدین در جهت کنترل میزان فعالیت کودکان در اینترنت نیز قابل استفاده است.
 منبع :

تبلیغات