آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- به نظر می رسد که سرانجام ماجرای اف بی آی و اپل در حال تمام شدن با سمت وسوی هدف موردنظر اف بی آی است ولی گزارش های منتشر شده حاکی از هزینه 1.3 میلیون دلاری این سازمان برای دستیابی به این هدف هستند.

آیفون

هزینه میلیون دلاری اف بی آی برای هک کردن آیفون -آکاهزینه

آکاایران: هزینه میلیون دلاری اف بی آی برای هک کردن آیفون

به نظر می رسد که سرانجام ماجرای اف بی آی و اپل در حال تمام شدن با سمت وسوی هدف موردنظر اف بی آی است ولی گزارش های منتشر شده حاکی از هزینه ۱.۳ میلیون دلاری این سازمان برای دستیابی به این هدف هستند.

به گزارش آکا ایران به نقل از شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، ماجرای درگیری بین اپل و اف بی آی بر سر هک شدن آیفون تقریبا به یک داستان کش دار و کسل کننده تبدیل شده است که بسیاری از رسانه ها دیگر به پیگیری آن ادامه نمی دهند.

بااین حال به نظر می رسد که سرانجام سازمان اف بی آی موفق به یافتن راه هایی برای دور زدن سیستم امنیتی رمزنگاری آیفون شده و به هدف خود دست پیدا کرده است.

 
دلاری

میلیون


البته این امر برای این سازمان بدون هزینه نبوده و بر اساس گزارش های منتشر شده اف بی آی مجبور به پرداخت رقمی سنگین برای دستیابی به هدف خود بوده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این سازمان رقم ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برای این کار هزینه کرده است که این امر با اعتراض شهروندان آمریکا همراه بوده است.

بسیاری از شهروندان آمریکا معتقدند که این اقدام اف بی آی سو استفاده از منابع مالی دولتی است که این منابع به صورت مستقیم از طریق مالیات های پرداختی توسط مردم تامین شده است.
با این حال بسیار بعید به نظر می رسد که اعتراض هایی از این دست تاثیری بر رویکرد این سازمان داشته باشد.
 منبع :

آیفون

تبلیغات