بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بدافزار جدید و خطرناکی منتشر شده که به هیچ وجه از گوشی پاک نمی شود.

بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت
,بدافزار,جدید,هزاران,[categoriy]

آکاایران: بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت

محققان از شناسایی بدافزار جدیدی خبر داده اند که هزاران برنامه را در گوشی های اندرویدی آلوده می کند و برای انتشار آگهی های ناخواسته به کار می رود.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، مهم ترین عامل تبدیل این بدافزار به یک تهدید خطرناک عدم امکان پاک کردن آن از روی گوشی ها و تبلت هاست. کارشناسان می گویند حذف بدافزار یاد شده با دشواری فراوان ممکن است و کاربران عادی از تخصص لازم برای این کار برخوردار نیستند.

شرکت امنیتی Lookout Security که اولین بار موفق به شناسایی این بدافزار شد اعلام کرده که بدافزار مذکور با دستکاری برنامه های محبوب همراه مانند توئیتر، اسنپ چت، فیس بوک و ... خود را در درون آنها مخفی می کند و از طریق فروشگاه های همراه ثالث توزیع می گردد.

برنامه های یاد شده از همه کارکردهای نسخه های اصل برخوردارند ولی پس از نصب امکان دسترسی به تمامی امکانات گوشی همراه را پیدا می کنند.

سرقت اطلاعات ذخیره شده در گوشی و نمایش مکرر آگهی به منظور کسب درآمد از جمله کارکردهای بدافزار مذکور است.

برخی افرادی که گوشی هایشان به این بدافزار آلوده شده مجبور به عوض کردن کل گوشی خود شده اند. بدافزار مخرب فوق در برنامه های فروشگاه Google Play وجود ندارد.

تاکنون سه مورد از خانواده این بدافزار به نام های Shuanet، Kemoge و Shudun شناسایی شده اند.

بررسی ها نشان می دهد تا به حال ۲۰ هزار برنامه همراه توسط این بدافزار دستکاری و توزیع شده اند.منبع :

بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات