,پایان,جاسوسی,تماس
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- بر اساس قانون Section 2015 سازمان NSA تنها تا تاریخ 29 نوامبر 2015 اجازه دسترسی به این داده ها را دارد.

آکاایران: پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که برای سالیان طولانی در تماس های تلفنی مردم استراق سمع می کرد، سرانجام تصمیم گرفت به این کار خاتمه دهد و برای همیشه جمع آوری اطلاعات از تلفن های همراه و ثابت را کنار بگذارد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز، سازمان NSA روز گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که می بایست از «قانون آزادی آمریکا» پیروی کند تا بر اساس آن حقوق شهروندی مورد حمایت قرار بگیرد و حریم شخصی افراد زیرپا گذاشته نشود.

این قانون و ضرب العجل مربوط به آن ژانویه امسال اعلام شد و اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) جزییات آن را توضیح داد.

سازمان ODNI در آن زمان گفته بود: «آژانس امنیت ملی آمریکا بر اساس قانون Section ۲۰۱۵ کلان داده های مربوط به تاریخچه تماس های تلفنی را در اختیار می گیرد. با قانون جدید این سازمان تنها تا تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ اجازه دسترسی به این داده ها را دارد.»

تماس
 

در ادامه این بیانیه گفته شده بود: «بر اساس قانون آزادی آمریکا، از تاریخ مذکور به بعد سازمان NSA تنها در شرایطی اجازه دسترسی به این اطلاعات را دارد که از دادگاه عالی این کشور حکم قضایی داشته باشد و تنها در شرایط لزوم برای پرونده های خاص بتواند به صورت محدود از این اطلاعات استفاده کند.»

آژانس امنیت ملی آمریکا در این خصوص به خبرگزاری رویترز توضیح داد که برنامه ریزی های لازم را انجام داده است تا فرآیند جمع آوری اطلاعات تماس در این مرکز برای همیشه خاتمه یابد.

لازم به ذکر است تا قبل از تاریخ ۲۹ نوامبر این سازمان جاسوسی علاوه بر دریافت اطلاعات تماس های تلفنی، شماره تلفن ها و طول تماس برقرار شده بین همه مردم را هم در اختیار می گرفت.
 منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11