آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- شرکت گوگل به تازگی خدمات جدیدی را عرضه کرده است که به واسطه آن وب سایت هایی که چندین لینک دانلود جانبی را برای دانلود یک محتوا ارائه می کنند را در لیست سایت های ناامن قرار می دهد.

گوگل

خدمات امنیتی جدید گوگل -آکاخدمات

آکاایران: خدمات امنیتی جدید گوگل

شرکت گوگل به تازگی خدمات جدیدی را عرضه کرده است که به واسطه آن، وب سایت هایی که چندین لینک دانلود جانبی را برای دانلود یک محتوا ارائه می کنند را در لیست سایت های ناامن قرار می دهد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، بسیاری از ما وارد وب سایت هایی شده ایم که برای ارائه دانلود یک فایل خاص، چندین لینک دانلود دیگر را نیز بر روی صفحه قرار می دهند تا نتوان به صورت دقیق تشخیص داد که کدام فایل، نسخه اصلی دانلود است.

این دسته از وب سایت ها معمولا فایل های غیرمفید و در برخی از موارد حتی فایل های خطرناک را در سایت خود قرار می دهد و در بسیاری از موارد نیز دانلود این فایل ها به ایجاد مشکل برای کاربران منتهی خواهد شد.

جدید

امنیتی

 

به تازگی گوگل برای این دسته از وب سایت ها به ارائه ساختار امنیتی ویژه ای دست زده است که به واسطه آن می تواند سایت هایی که از این دسته از دانلودها را ارائه می کنند را در لیست سایت های خطرناک قرار دهد.

گوگل نیز در راستای امن سازی محیط اینترنت، این سیستم را فعال کرده است و ورود به این سایت ها را تنها با مسئولیت کاربران ممکن خواهد بود.

این ساختار به این ترتیب است که در هنگام شناسایی این سایت ها، صفحه مرورگر شما ابتدا یک صفحه هشدار را به نمایش درخواهد آورد و به این ترتیب کاربر می تواند از خطر آگاه شود و تصمیم مناسب را گرفته و گزینه مورد نظر را بر روی صفحه انتخاب نماید.
 منبع :

گوگل

تبلیغات