,امکان,اسکنر,انگشت
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- اگر فکر می کنید قفل نگهداشتن اسکنر اثر انگشت گوشی های هوشمند می تواند ایمنی شما را تامین کند، سخت در اشتباه هستید، زیرا محققان راهی عجیب برای نفوذ به این بخش از گوشی ها یافته اند.

آکاایران: امکان هک کردن اسکنر اثر انگشت گوشی با چاپگر

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، با استفاده از یک چاپگر جوهر افشان و چند صفحه کاغذ و جوهر خاص می توان گوشی های هوشمند مجهز به این قابلیت را در عرض ۱۵ دقیقه یا کمتر هک کرد. نکته مهم این است که این کار توسط هر کسی ممکن است و نیاز به تخصص ویژه ای ندارد.

دو محقق دانشگاه میشیگان می گویند برای این کار کافیست تصویر اسکن شده اثرانگشت با دقت ۳۰۰ dpi تهیه شود و سپس با استفاده از چاپگر و کاغذ AgIC و جوهر نقره ای تصویری از آن تهیه کرد. سپس می توان کاغذی که اثر انگشت بر روی آن قرار گرفته را در برابر حسگر اثرانگشت برخی گوشی ها قرار داد و آنها را فریب داد تا قفل گوشی باز شود.

از جمله گوشی هایی که از این طریق قابل نفوذ هستند می توان به Huawei Honor 7 و Samsung Galaxy S6 اشاره کرد. همچنین ممکن است گوشی های هوشمند بیشتری در برابر این روش هک کردن قابل نفوذ و سواستفاده باشند.منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11