اخبار اکاایران

سرقت و افشای اطلاعات 50 میلیون شهروند ترکیه در اینترنت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرقت و افشای اطلاعات 50 میلیون شهروند ترکیه در اینترنت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- تعدادی از هکرها مدعی دسترسی به اطلاعات شخصی نزدیک به 50 میلیون نفر از شهروندان ترکیه و انتشار آن ها در فضای مجازی شده اند.

سرقت و افشای اطلاعات 50 میلیون شهروند ترکیه در اینترنت
,سرقت,افشای,اطلاعات,[categoriy]

آکاایران: سرقت و افشای اطلاعات 50 میلیون شهروند ترکیه در اینترنت

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، وقوع چنین رویدادی در طول تاریخ بی سابقه است و بدان معناست که حریم شخصی و امنیت نزدیک به ۷۰ درصد از جمعیت این کشور به خطر افتاده است. کشور ترکیه حدود ۷۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

افشای این حجم از اطلاعات شخصی مردم می تواند یک چالش امنیتی جدی برای دولت ترکیه هم باشد که در صورت تایید نهایی دو سوم مردم این کشور را در معرض کلاهبرداری های اینترنتی و سرقت هویت قرار می دهد.

برخی منابع خبری و از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس با بررسی داده های نشت کرده در اینترنت وقوع این رویداد را تایید کرده اند، اما هنوز ابعاد واقعی آن مشخص نشده است.

از جمله اطلاعاتی که از این طریق در اینترنت منتشر شده می توان به نام و نام خانوادگی افراد، شماره های ملی، آدرس، تاریخ تولد، اسامی والدین و ... اشاره کرد. حجم کل اطلاعات هک شده و منتشر شده در اینترنت ۶.۶ گیگابایت اعلام شده است.

به نظر می رسد هکرهایی که دست به این کار زده اند انگیزه های سیاسی داشته و به دنبال اعلام مخالفت خود با سیاست های اردوغان رییس جمهور ترکیه بوده اند. در پیامی که در صفحه انتشار این اطلاعات منتشر شده اردوغان به تبعیت از ایدئولوژی عقب مانده، پارتی بازی و افزایش افراط گرایی مذهبی متهم شده و همین مساله عامل آسیب پذیری هایی دانسته شده که هک شدن اطلاعات شخصی ۵۰ میلیون شهروند ترکیه را ممکن کرده است. هکرها همچنین به آمریکایی ها هم در مورد انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور هشدار داده و تصریح کرده اند: دانش ترامپ برای اداره یک کشور از اردوغان هم کمتر است!

هکرها همچنین از مردم خواسته اند در مورد اردوغان کاری بکنند؛ زیرا وی در حال تخریب اعتبار ترکیه است. دولت ترکیه هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.منبع :

سرقت و افشای اطلاعات 50 میلیون شهروند ترکیه در اینترنت گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات