آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- برخی نرم افزارهای نصب شده به طور پیش فرض بر روی رایانه های شخصی ساخت شرکت های ایسر، ایسوس، دل، اچ.پی و لنووو باعث آسیب پذیری آن ها در برابر هکرها می شود.

پذیری

اثبات آسیب پذیری رایانه های ۵ شرکت بزرگ در برابر هکرها -آکااثبات

آکاایران: اثبات آسیب پذیری رایانه های ۵ شرکت بزرگ در برابر هکرها

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس به نقل از پی سی مگ، بعد از افشای وجود چند حفره امنیتی بر روی رایانه های شخصی ساخت دل و لنوو در سال ۲۰۱۵ حالا مشخص شده که آسیب پذیری های دیگری هنوز در برخی نرم افزارهای نصب شده به طور پیش فرض در رایانه های ساخت پنج شرکت که نامشان ذکر شد وجود دارد و دامنه مشکل گسترده تر از میزانی است که قبلا تصور می شد.

محققان موسسه امنیتی Duo با بررسی برخی لپ تاپ ها و رایانه های شخصی ساخت ایسر، ایسوس، دل، اچ.پی و لنووو، از امکان سرقت داده های کاربران در حین تبادل از طریق شبکه های اطلاع رسانی و اینترنت خبر داده اند.

نرم افزارهایی که شرکت های رایانه ای به طور پیش فرض و اجباری بر روی محصولات خود نصب می کنند bloatware نام دارد و معمولا هدف از نصب آن ها تامین برخی منافع تجاری و وادار کردن کاربران به انجام برخی امور از این طریق است. در اکثر مواقع این نرم افزارها به گونه ای طراحی می شوند که پاک کردن آن ها از روی رایانه شخصی دشوار یا غیرممکن باشد.

اولین آسیب پذیری ها از این دست در برخی نرم افزارهای bloatware ایسر و اچ.پی شناسایی شد. در مورد شرکت دل آسیب پذیری گواهی eDellRoot ممکن است برای کاربران مشکلاتی به وجود آورد. اگر چه دل برای حل این مشکل ابزاری عرضه کرده، اما هنوز هم از گواهی موجود در تولیدات جدید خود استفاده می کند. شرکت های امنیتی به کاربران توصیه می کنند به هر نحو ممکن این نرم افزارهای غیرضروری و مشکل آفرین را از روی رایانه های خریداری شده پاک کنند.منبع :

رایانه

تبلیغات