loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- امنیت تجهیزات شبکه با بی اعتنایی به قوانین ابتدایی مسائل امنیتی، شدیدا در معرض تهدیدات و به ویژه حمله هکرها قرار گفته و می گیرد.

هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض

آکاایران: هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض

یک محقق امنیتی هشدار داد که استفاده از تجهیزات شبکه که پسورد آنها تغییر نکرده و همچنان پسورد پیش فرض خود را دارند، راه را برای حمله و خرابکاری مهاجمان بازگذاشته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوایرر، یک محقق امنیتی به نام پاول مور، ضمن یک بررسی و مقایسه در میان تجهیزات مربوط به برندهای مشهور، این هشدار را داده است.
وی قصد داشته به بررسی امنیت چند اکسس پوینت و تلفن های VoIP و دیگر تجهیزات شبکه بپردازد تا توصیه های امنیتی لازم را به دارندگان آنها ارائه نماید.

به گفته وی، بسیاری دستگاه ها همچنان از پسورد پیش فرض، و حتی پیکربندی اولیه خود استفاده می کردند که این موضوع، امنیت آنها را شدیدا در خطر قرار می داد. در برخی موارد حتی پسوردی در کار نبوده و هر شخصی براحتی می توانسته وارد دستگاه شده و تغییرات مورد نظرش را در آنها اعمال نماید.

هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض

نکته مهم تر این که برخی از این تجهیزات، در ابتدای ورود، یک نام کاربری و پسورد پیش فرض دارند که حداقل کاربر را متوجه ضرورت این موضوع می نماید. اما برخی دیگر تجهیزات، همین صفحه ساده "نام کاربری و پسورد" را هم ندارند و باید توسط کاربر تعریف و ایجاد گردد.
به گفته مور: «پسورد پیش فرض، فقط و فقط برای استفاده در هنگام نصب سیستم در آن قرار گرفته، و سپس باید سریعا از بین برود!»
از سوی دیگر بنا به ادعای این محقق امنیتی، این معضل تنها به یک مورد و یک برند نداشته، و به عنوان یک معضل عمومی بدل شده است، بطوری که به عنوان مثال، نام و پسورد ADMIN/ADMIN همچنان در ورودی سیستم ها پربرجا بوده است!

بنا به گفته مور، امنیت تجهیزات شبکه با بی اعتنایی به قوانین ابتدایی مسائل امنیتی، شدیدا در معرض تهدیدات و به ویژه حمله هکرها قرار گفته و می گیرد.
 منبع :

loading...
تبلیغات