هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- امنیت تجهیزات شبکه با بی اعتنایی به قوانین ابتدایی مسائل امنیتی، شدیدا در معرض تهدیدات و به ویژه حمله هکرها قرار گفته و می گیرد.

هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض
,هکرها,بدنبال,تجهیزات,[categoriy]

آکاایران: هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض

یک محقق امنیتی هشدار داد که استفاده از تجهیزات شبکه که پسورد آنها تغییر نکرده و همچنان پسورد پیش فرض خود را دارند، راه را برای حمله و خرابکاری مهاجمان بازگذاشته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوایرر، یک محقق امنیتی به نام پاول مور، ضمن یک بررسی و مقایسه در میان تجهیزات مربوط به برندهای مشهور، این هشدار را داده است.
وی قصد داشته به بررسی امنیت چند اکسس پوینت و تلفن های VoIP و دیگر تجهیزات شبکه بپردازد تا توصیه های امنیتی لازم را به دارندگان آنها ارائه نماید.

به گفته وی، بسیاری دستگاه ها همچنان از پسورد پیش فرض، و حتی پیکربندی اولیه خود استفاده می کردند که این موضوع، امنیت آنها را شدیدا در خطر قرار می داد. در برخی موارد حتی پسوردی در کار نبوده و هر شخصی براحتی می توانسته وارد دستگاه شده و تغییرات مورد نظرش را در آنها اعمال نماید.

,هکرها,بدنبال,تجهیزات,[categoriy]

نکته مهم تر این که برخی از این تجهیزات، در ابتدای ورود، یک نام کاربری و پسورد پیش فرض دارند که حداقل کاربر را متوجه ضرورت این موضوع می نماید. اما برخی دیگر تجهیزات، همین صفحه ساده "نام کاربری و پسورد" را هم ندارند و باید توسط کاربر تعریف و ایجاد گردد.
به گفته مور: «پسورد پیش فرض، فقط و فقط برای استفاده در هنگام نصب سیستم در آن قرار گرفته، و سپس باید سریعا از بین برود!»
از سوی دیگر بنا به ادعای این محقق امنیتی، این معضل تنها به یک مورد و یک برند نداشته، و به عنوان یک معضل عمومی بدل شده است، بطوری که به عنوان مثال، نام و پسورد ADMIN/ADMIN همچنان در ورودی سیستم ها پربرجا بوده است!

بنا به گفته مور، امنیت تجهیزات شبکه با بی اعتنایی به قوانین ابتدایی مسائل امنیتی، شدیدا در معرض تهدیدات و به ویژه حمله هکرها قرار گفته و می گیرد.
 منبع :

هکرها بدنبال تجهیزات شبکه با پسورد پیش فرض گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات