آسیب پذیری تولیدات کوآلکوم، اندرویدی ها را تهدید می کند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آسیب پذیری تولیدات کوآلکوم، اندرویدی ها را تهدید می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- شناسایی یک آسیب پذیری نرم افزاری در تراشه های Snapdragon ساخت کوآلکوم کاربران گوشی های اندرویدی را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

آسیب پذیری تولیدات کوآلکوم، اندرویدی ها را تهدید می کند
,آسیب,پذیری,تولیدات,[categoriy]

آکاایران: آسیب پذیری تولیدات کوآلکوم، اندرویدی ها را تهدید می کند

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس به نقل از وی.تری، هکرها با سوءاستفاده از این مشکل می توانند به سوابق تماس ها و متن پیامک های ارسالی کاربران دسترسی یافته و آنها را مشاهده کنند.

این آسیب پذیری با شماره CVE-2016-2060 مشخص شده و اولین بار توسط شرکت امنیتی فایرآی شناسایی شده است. کاربران نسخه ۴.۳ و قدیمی تر API یا رابط کاربری برنامه نویسی کوآلکوم در آندروید در معرض خطر این آسیب پذیری هستند. این افراد ۳۴ درصد از کل کاربران سیستم عامل اندروید را شامل می شوند.

مشکل مهم تر در این زمینه عدم امکان شناسایی سواستفاده های احتمالی از آسیب پذیری مذکور است که کاربران ناآگاه را به طور جدی دچار مشکل می کند. با توجه به استفاده بسیاری از برنامه های اندروید از API کوآلکوم احتمال آلوده شدن کاربران افزایش می یابد.

کوآلکوم ضمن تایید اطلاع از موضوع می گوید هنوز موردی از سواستفاده از این آسیب پذیری مشاهده نشده است. گوگل در اول ماه می برای حل این مشکل وصله ای امنیتی عرضه کرده بود که بسیاری از کاربران آن را نصب نکرده اند.منبع :

آسیب پذیری تولیدات کوآلکوم، اندرویدی ها را تهدید می کند گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات