رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: سازمان ها مراقب باشند:

 

آکا ایران- هکرها از این طریق دامنه های اینترنتی آلوده ایجاد می کنند و حملات فیشینگ خود را به انجام می رسانند.

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته
,درصدی,حملات,گذشته,[categoriy]

آکاایران: رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته

میزان تهدیدهای سایبری DNS از فصل دوم سال ۲۰۱۴ میلادی تا مدت مشابه امسال رشد ۵۸ درصدی را تجربه کرد و مرکز تخصصی امنیتی Infoblox بر پایه جدیدترین گزارش خود توضیح داد افزایش حملات فیشینگ و سرقت های اینترنتی عامل این مسئله بود.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از آی تی پی، در گزارش «فهرست تهدیدهای DNS فصل دوم ۲۰۱۵» که شرکت Infoblox برای تدوین آن با مرکز InternetIdentity.com (IID) همکاری کرد، کارشناسان هشدار دادند که سطح این نوع تهدیدها به عدد ۱۳۳ رسیده و رکورد تازه ای را به ثبت رسانده است.

سیستم نام دامنه(DNS) به عنوان یک دایرکتوری تلفنی برای اینترنت، ترجمه آدرس های اینترنتی مبتنی بر متن و تبدیل آنها به آدرس های IP مشخص شدن میزان ترافیک وب فعالیت می کند. مرکز Infoblox گزارش داد که هم اکنون بخش اعظم حملات سایبری مبتنی بر سیستم های DNS انجام می شود و سازمان ها باید در این زمینه بسیار مراقب باشند.

مرکز Infoblox از مشکل مذکور به عنوان «بزرگ ترین عامل واحد» یاد کرد و توضیح داد که هکرها از این طریق دامنه های اینترنتی آلوده ایجاد می کنند و حملات فیشینگ خود را به انجام می رسانند.

,درصدی,حملات,گذشته,[categoriy]
 

عامل دیگری که باعث شده این نوع حملات به صورت گسترده تر در سراسر جهان انجام شوند، افزایش آسیب پذیری های نرم افزاری به خصوص در حوزه سازمانی است که کسب و کارها را در مقابل این نوع حملات ضعیف می کند.

در گزارش مرکز Infoblox گفته شد که بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی تعداد حملات DNS در سراسر جهان ۱۰۰ نوع گزارش شده بود که این رقم هم اکنون به ۱۳۳ نوع افزایش یافته است.
 منبع :

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات