آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- گویا ویندوز ۱۰ از توانایی لازم برای از کارانداختن بازی های غیرپولی برخوردار است.

مشکلات امنیتی ویندوز 10 ادامه دارد

آکاایران: مشکلات امنیتی ویندوز 10 ادامه دارد

حدود دو هفته پیش ویندوز ۱۰ معرفی شد و بلافاصله میلیون ها نفر اقدام به آپگرید سیستم های خود کردند.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایرنا، در حالی که هنوز چند روز نگذشته بود، زمزمه هایی درباره نگرانی های امنیتی این نسخه جدید درگرفت. تنظیمات پیش فرض ارسال همه اطلاعات کاربر برای مایکروسافت، امکان به اشتراک گذاری پهنای باند برای توزیع آپدیت ها با ده کاربر ویندوزی دیگر و فعال سازی قابلیت اشتراک پسورد وای.فای برخی از این موارد است.

عدم صداقت و شفافیت اطلاع رسانی مایکروسافت در خصوص برخی از این مسائل به نگرانی های کاربران در خصوص حریم خصوصی و امنیت خود دامن زده است.

آخرین نمونه از این قبیل نگرانی ها درباره دخالت های بی مورد ویندوز ۱۰ این است که قرار است در این نسخه بازهای غیرقانونی و پرداخت پول نشده، غیرفعال شوند تا کاربر نتواند آنها را بازی کند.

پایگاه خبری Alphr فاش کرد در توافق نامه استفاده کاربر (EULA) ویندوز ۱۰ که معمولا کمتر کسی آن را می خواند، به کاربر گفته شده ممکن است به طور خودکار ورژن نرم افزارهای دانلودی یا آپدیت شده وی را چک کند و مانع اجرای برنامه یا بازی شود.

پیش تر مشابه همین سیستم در کنسول های بازی ایکس باکس پیاده شده بود تا از اجرای بازی هایی که قانونا از سامانه Xbox Live خریداری نشده جلوگیری شود.

از این سیستم عامل در روزهای گذشته هم به علت انتشار اخباری در مورد به روزرسانی های حجیم و اجباری انتقادهایی شده بود.

به اعتقاد کارشناسان، از آنجا که ویندوز ۱۰ به صورت یک ارتقای رایگان عرضه شده مایکرو سافت در پی راه هایی برای کسب درآمد از آن و ترغیب کاربران برای استفاده از سرویس ها و اشتراک های خود است که در برخی موارد منجر به محدودسازی دسترسی کاربران و اجبار عملی آنان می شود.

مشابه همین روال را کاربران در برخورد با گوگل نیز دارند که در قبال بهره وری از خدمات رایگان گوگل، بعضی اطلاعات خود را در معرض و اختیار گوگل قرار می دهند.منبع :

تبلیغات