باج گیری دنباله دار هکرها از یک بیمارستان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باج گیری دنباله دار هکرها از یک بیمارستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به تازگی بیمارستانی در ایالات متحده با حمله هکرها روبرو شده است و به نظر می رسد که این هکرها قصد ندارند تا به دریافت مبلغی اندک جهت آزادسازی منابع این بیمارستان اکتفا کنند.

باج گیری دنباله دار هکرها از یک بیمارستان
,گیری,دنباله,هکرها,[categoriy]

آکاایران: باج گیری دنباله دار هکرها از یک بیمارستان

به تازگی بیمارستانی در ایالات متحده با حمله هکرها روبرو شده است و به نظر می رسد که این هکرها قصد ندارند تا به دریافت مبلغی اندک جهت آزادسازی منابع این بیمارستان اکتفا کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، بسیاری از هکرها در دنیای امروز به سراغ حملات منع دسترسی و یا ساختارهای مشابه می روند تا بتوانند در ازای آزادسازی منابع قربانیان از آنها باج گیری کنند.

در همین راستا نیز بیمارستان قلب کانزاس در ایالات متحده آمریکا هدف حمله هکرها قرار گرفته و داده های این بیمارستان توسط این مجرمان سایبری غیرقابل دسترسی شده اند.

 
,گیری,دنباله,هکرها,[categoriy]

مسئولان این بیمارستان بر سر پرداخت رقم مورد درخواست هکرها به آنها به توافقاتی دست پیدا کرده و در حقیقت باج مورد نظر را پرداخت کرده اند تا بتوانند دوباره به داده های خود دسترسی پیدا کنند.

با این حال به نظر می رسد که هکرها از این اقدام سوءاستفاده کرده و درخواست باج بیشتر برای آزادسازی داده های به سرقت رفته نموده اند.

حال مسئولان این بیمارستان اعلام کرده اند که دیگر زیر بار باج گیران نخواهند رفت و قصد دارند تا با اجرا کردن پلن B به سراغ بازیابی اطلاعات خود با حداقل میزان آسیب بروند.

البته چندوچون انجام این نقشه ثانویه اعلام نشده است ولی حرکت هکرها می تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عدم اعتماد در شرایط حمله منع دسترسی شده و حتی موجب موضع گیری شدید شرکت ها برای مقابله با مهاجمان شود.
 منبع :

باج گیری دنباله دار هکرها از یک بیمارستان گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات