در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرقت اطلاعات لاگین 225 هزار کاربر آیفون ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بدافزار KeyRaider بعد از سرقت اطلاعات خصوصی کاربران آنها را بر روی سرور خاصی ذخیره می کند.

سرقت اطلاعات لاگین 225 هزار کاربر آیفون
سرقت اطلاعات لاگین 225 هزار کاربر آیفون

آکاایران: سرقت اطلاعات لاگین 225 هزار کاربر آیفون

یک بدافزار خطرناک اطلاعات لاگین ۲۲۵ هزار گوشی آیفون قفل شکسته را به سرقت برده است. این بدافزار تازه شناسایی شده گوشی های دستکاری نشده را مورد حمله قرار نمی دهد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، تا کنون سابقه نداشته که این تعداد حساب کاربری در آیفون از طریق یک بدافزار سرقت شود.

این بدافزار که KeyRaider نام دارد، خود را یک برنامه مورد تائید و قانونی جا می زند و کدهای مخرب آن در برنامه های عرضه شده در فروشگاه آنلاین Cydia مخفی می شوند.

Cydia جایگزینی برای فروشگاه App Store شرکت اپل است که تا کاربران گوشی های قفل شکسته آیفون و آیپد و ... بتوانند برنامه هایی را بارگذاری کنند.

اپل معمولا برنامه های عرضه شده در فروشگاه برنامه خود را به دقت مورد بررسی قرار می دهد، اما این کار در فروشگاه های آنلاین جایگزین رخ نمی دهد و همین زمینه را برای سؤاستفاده فراهم می آورد.

بدافزار عرضه شده از طریق Cydia برای کاربران گوشی ها و تبلت های اپل در چین، روسیه، فرانسه، ژاپن، انگلستان و ... مشکلاتی ایجاد کرده است.

 آسیب پذیر بودن این سرور دسترسی دیگر هکرها به اطلاعات مسروقه را ممکن کرده است.منبع :

سرقت اطلاعات لاگین 225 هزار کاربر آیفون گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
تبلیغات