مدیران شرکت ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می دانند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مدیران شرکت ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می دانند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بودجه اختصاص یافته به حوزه امنیت آی.تی ارتباط مستقیمی با میزان اعتماد به نفس مدیران حوزه فناوری اطلاعات دارد.

مدیران شرکت ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می دانند
,مدیران,شرکت,جرائم,[categoriy]

آکاایران: مدیران شرکت ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می دانند

جرائم سایبری سازمان یافته در صدر فهرست تهدیدات امنیتی از نظر مدیران شرکت های بزرگ تجاری و حرفه ای محسوب می شوند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، بر اساس بررسی که توسط شرکت KPMG انجام شده نزدیک به ۷۰ درصد از مدیران فناوری اطلاعات معتقدند جرائم سازمان یافته سایبری بزرگترین تهدید برای کسب و کارهای مختلف محسوب می شوند.

بعد از این تهدید هکرهای اماتور با ۴۸ درصد در رتبه دوم و مهاجمان طراح کدهای مخرب با ۴۰ درصد در رتبه سوم هستند. هرزنامه نویسان با ۳۷ درصد، قدرت های خارجی با ۲۷ درصد و شرکت های رقیب با ۱۶ درصد دیگر تهدیدهای موجود محسوب می شوند.

بر اساس همین بررسی یک سوم مدیران فناوری شرکت های بزرگ در زمینه مهار تهدیدات سایبر از خود کاملا اطمینان دارند. این رقم نسبت به رقم ۲۹ درصدی سال ۲۰۱۴ رشد قابل توجهی از خود نشان می دهد. در مقابل ۶۶ درصد گفته اند که صرفا در این زمینه به خود اطمینان دارند، اما این اطمینان کامل و قاطع نیست.

همچنین کمتر از یک چهارم این مدیران معتقدند جایگاهی که در آن قرار دارند به گونه ای است که برای مقابله با تهدیدات در حوزه امنیت سایبر و فناوری اطلاعات مناسب است.

بودجه اختصاص یافته به حوزه امنیت آی.تی ارتباط مستقیمی با میزان اعتماد به نفس مدیران حوزه فناوری اطلاعات دارد. به گونه ای که این اعتماد به نفس در مورد مدیرانی که زیر ۱۰۰ میلیون دلار بودجه در سال دریافت می کنند ۶۵ درصد و در مورد مدیرانی که بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار دریافت می کنند به ۸۱ درصد می رسد. این اعتماد در صورت رسیدن بودجه به بالای ۲۵۰ میلیون دلار برابر با ۸۵ درصد است.منبع :

مدیران شرکت ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می دانند گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات