loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- ضرورت دارد تا خانواده ها نسبت به تصویر برداری کودکان خود از نزدیکان و خانه و خانواده خود نکاتی را به فرزندان گوشزد نمایند.

حریم خصوصی در خانواده

ورود به حریم خصوصی خانواده شما با دوربین سیستم ها

آکاایران: ورود به حریم خصوصی خانواده شما با دوربین سیستم ها

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به استفاده روزافزون از تبلتها و آیپدها خصوصا توسط کودکان و نوجوانان گفت: ضرورت دارد تا خانواده ها نسبت به استفاده صحیح از این تکنولوژیها موارد ایمنی ساده را به فرزندان آموزش داده و مراقب باشند تا سیستم های موجود در اختیار فرزندان وسیله سوءاستفاده مجرمان نگردد.

به گزارش آکا ایران به نقل از پلیس فتا، سرهنگ علیرضا آذردرخش در تشریح این خبر اظهار داشت : ضرورت دارد تا خانواده ها نسبت به تصویر برداری کودکان خود از نزدیکان و خانه و خانواده خود نکاتی را به فرزندان گوشزد نمایند.

وی با بیان این که مجرمان می توانند با نفوذ در این سیستم ها کنترل دوربین و یا حافظه این سیستم ها تصاویر ذخیره شده را به سرقت برده و یا تصویربرداری نمایند، افزود: از این رو باید به کودکان آموزش داد تا در استفاده از اینترنت و دانلود برخی نکات ساده ایمنی را رعایت کنند، ضمن آن که حتما آنتی ویروس سیستم ها به روز و آپدیت باشد.

سرهنگ آذردرخش گفت: یکی از نکاتی که می توان امنیت لازم را برای جلوگیری از این گونه سوءاستفاده های احتمالی توجه داشت، ارائه آموزش های لازم به فرزندان است که تصویر برداری خود را محدود نمایند و حتی می توان جلوی دوربین تبلت ها یا آیپدها را چسب زد و نگذاشت فرزندان به راحتی از افراد و محیط خانه به عنوان حریم خصوصی عکس برداری کنند و در حافظ سیستم نگهداری کنند. ضمن آن که اگر بدافزارهای جاسوسی نیز به سیستم نفوذ کرد دیگر توان تصویربرداری از محیط پیرامون را ندارد.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه شاهد پرونده ای در این خصوص در پلیس فتا هستیم که عکس های خصوصی قربانی از سیستم تبلت فرزند وی (تصویر برداری بدون اطلاع والدین و در فضای خصوصی خانواده توسط فرزند انجام شده است) به سرقت رفته است و حتی توسط بدافزارها از محیط منزل آن ها تصویربرداری شده است، افزود: «لذا حتما خانواده ها هنگام استفاده کودکان از تبلت و آیپد و حتی گوشی های هوشمند مراقب باشند و به کودکان خود توصیه های لازم را بنمایند.»

وی با بیان اینکه سیستم های تبلت و آیپدی که در اختیار فرزندان است به راحتی میان دوستان دست به دست می شود، گفت: لذا ضرورت دارد حتما برای حافظه این سیستم ها مخصوصا در قسمت های نگهداری اطلاعات مهم و شخصی رمزگذاری کرد تا دسترسی به این قسمت ها محدود باشد و هر کسی نتواند به گالری تبلت یا... دسترسی داشته باشد.منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حریم خصوصی در خانواده

تبلیغات