آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- کاربرانی که از فایل های صوتی mp3 و فایل های ویدئویی mp4 استفاده می کنند بیش از دیگر کاربران در معرض خطر هستند.

اندروید

حفره خطرناک اندروید یک میلیارد نفر را به دردسر انداخت -آکاحفره

آکاایران: حفره خطرناک اندروید یک میلیارد نفر را به دردسر انداخت

آسیب پذیری خطرناکی موسوم به Stagefright در سیستم عامل اندروید گوگل باعث شده تا یک میلیارد نفر از کاربران این سیستم عامل در معرض خطر قرار بگیرند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، بررسی های موسسه امنیتی Zimperium Labs نشان می دهد که نسخه تازه این آسیب پذیری موسوم به Stagefright 2.0 به هکرها امکان می دهد تا از راه دور به تبلت ها و گوشی های کاربران نفوذ کنند.

کاربرانی که به طور گسترده از فایل های صوتی mp3 و فایل های ویدئویی mp4 استفاده می کنند بیش از دیگر کاربران در معرض خطر هستند.

نسخه اول آسیب پذیری Stagefright که قبلا شناسایی شده بود تمامی کاربران اندروید از زمان عرضه این سیستم عامل در سال 2008 تا به حال را تهدید می کرد.

اما نسخه دوم آسیب پذیری Stagefright ناشی از یک حفره امنیتی در مولفه libstagefright اندروید است که فایل های رسانه ای را پردازش می کند و نسخه 5 به بعد اندروید را شامل می شود.

محققان می گویند آسیب پذیری Stagefright به نحوه پردازش متادیتا هم مربوط می شود و لذا حتی مشاهده پیش نمایش فایل های صوتی و ویدئویی نیز می تواند منجر به آلودگی گوشی شود.

سرقت اطلاعات شخصی و استراق سمع مکالمات صوتی و تصویری از نتایج این حملات برای کاربران گوشی های اندرویدی است.

گوگل قول داده برای حل این مشکل وصله به روزرسان عرضه کند. بررسی ها نشان می دهد بیش از ۹۵۰ میلیون گوشی اندرویدی در برابر خطر Stagefright 2.0 آسیب پذیر هستند.منبع :

میلیارد

تبلیغات