loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- اگر یک هکر بتواند به حساب کاربری فرد دسترسی پیدا کند، می تواند کپی اطلاعات شخصی او را مورد استفاده قرار دهد.

ویندوز ۱۰

آکاایران: ویندوز ۱۰ بی خبر داده های شما را به سرورهای مایکروسافت می برد

اگر یک دستگاه رایانه شخصی مبتنی بر ویندوز ۱۰ در اختیار دارید، بد نیست این نکته را بدانید که سیستم عامل شما به صورت خودکار یک نسخه از کلید مخصوص رمزگذاری داده های شخصی را به سرورهای مایکروسافت انتقال می دهد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از نکست وب، بررسی ها نشان داده است که سیستم عامل ویندوز ۱۰ این قابلیت را در اختیار دارد تا کلید مخصوص رمزگذاری داده ها را به صورت خودکار وارد سرور مایکروسافت کند.

این مسئله نشان می دهد که کاربران ۱۰۰ درصد کنترل داده های خود در فضای شخصی را در اختیار ندارند و ویندوز ۱۰ می تواند حریم آنها را با خطراتی مواجه کند.

کارشناسان امنیتی بر این باورند که اگر فردی با حساب کاربری مایکروسافت وارد ویندوز ۱۰ شود، این احتمال وجود دارد که رایانه او به صورت خودکار یک کپی از کلید مخصوص رمزگذاری داده ها را در سرورهای مایکروسافت کپی کند.

ویندوز ۱۰
 

اگر از زاویه مثبت به این قضیه نگاه کنیم، کاربر با این اتفاق می تواند در هر مکان و زمانی به داده های خود دسترسی داشته باشد و در شرایطی که حافظه داخلی رایانه او دچار مشکل می شود و داده ها از بین می روند، به کمک سرورهای مایکروسافت به راحتی داده های خود را بازیابی کند.

اما جنبه منفی قضیه این است که اگر یک هکر بتواند به حساب کاربری فرد دسترسی پیدا کند، می تواند کپی اطلاعات شخصی او را مورد استفاده قرار دهد.
 منبع :

تبلیغات