سرقت از خودپردازهای اروپا با استفاده از یک بدافزار

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرقت از خودپردازهای اروپا با استفاده از یک بدافزار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هکرها به کمک یک بدافزار بدون نیاز به هیچ گونه کارت اعتباری خودپردازهای بانک را خالی می کردند.

سرقت از خودپردازهای اروپا با استفاده از یک بدافزار
,سرقت,خودپردازهای,اروپا,[categoriy]

آکاایران: سرقت از خودپردازهای اروپا با استفاده از یک بدافزار

به تازگی در اروپا ۸ مجرم سایبری که با استفاده از یک بدافزار، اقدام به سرقت پول نقد از دستگاه های خودپرداز می کردند دستگیر شده اند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، دستگیری این مجرمان جزو اولین اقداماتی از این نوع در اروپا است که توسط پلیس بین الملل و اداره رسیدگی به جرائم سازمانی و تروریسم با همکاری یوروپل، یوروجاست و سایر مقامات مجری قانون اروپایی، در رومانی و مالدیو، صورت گرفته است.

این گروه با استفاده از نوعی بدافزار ملقب به تایوپکین، اقدام به راه اندازی آنچه که به عنوان حملات جک پوتینگ شناخته می شود کرده و میلیون ها دستگاه خودپرداز در سراسر اروپا و حتی فراتر از آن را آلوده کرده اند.

با استفاده از بدافزار تایوپکین، مظنونین با صدور فرمان هایی از پین پد دستگاه خود پرداز، قادر به خالی کردن پول نقد از دستگاه های خودپرداز آلوده شده بودند.

بدافزار تایوپکین ابتدا توسط آزمایشگاه شرکت کسپرسکی بنا به درخواست یک مؤسسه مالی مورد بررسی قرار گرفت.

در حین این تحقیقات، کسپرسکی تهدید بدافزار را بر روی بیش از ۵۰ دستگاه خودپرداز در اروپای شرقی، شناسایی کرد.

این بدافزار به اپراتور خود اجازه خالی کردن پول از خودپرداز را بدون نیاز به هیچ گونه کارت اعتباری می دهد.منبع :

سرقت از خودپردازهای اروپا با استفاده از یک بدافزار گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات